W jakiej kawiarni możemy wypić kawę z wymyślnym obrazkiem na piance z mleka?

Każdy wie w jaki sposób zaparzyć małą czarną. Nie każdy jednak umie zaparzyć ją w taki sposób, że każdy, kto posmakuje kawy, utrwali w pamięci jej aromat na długi czas. Jest nawet specjalny zawód, który gwarantuje najlepsze zaparzenie tego napoju.
Zajęciem tym jest barista.

barista

Autor: F Delventhal
Źródło: http://www.flickr.com
Zadaniem jego jest sztuka tworzenia wzorków na powierzchni mlecznej pianki, jaka zabarwiona jest mikropianką z espresso. Utworzenie rozety czy różnych podstawowych wzorów nie jest czynnością trudną, ale wymaga wprawnej ręki oraz doświadczenia. Kawiarnie poszukują baristów, którzy są biegli w tej sztuce, aby przyciągnąć smakoszy kawy do siebie i ich zatrzymać. Niezwykle popularne jest dzisiaj podawanie kawy z różnorakimi alkoholami. Są to tak zwane drinki kawowe, jakie podawane są w bardzo finezyjnych wazach, bardzo często z dodatkiem owoców. Tego typu drinki kawowe bardzo przyczyniają się do ubogacenia propozycji kawiarni. Jednym z pomysłów jest drink na podstawie espresso, jaki jest połączeniem żubrówki, musu jabłkowego oraz śmietanki.
smaki

Autor: Picturepest
Źródło: http://www.flickr.com
Barista powinien być również smakoszem kawy. Każdego dnia musi pogłębiać wiedzę, jaką posiada oraz posiadać zamiłowanie do tego, co robi.

Jeśli chcesz przeczytać coś faktycznie bardzo interesującego, sprawdź treść tej strony a na pewno nie pożałujesz.

Petent, który przyjdzie do kawiarni, musi na wstępie poczuć, że człowiek, który zaparzy jemu małą czarną, to pasjonata, dla którego czarny napój jest wyjątkowym napojem. Baristą może być każdy, bez względu na posiadaną szkołę jesli skończy odpowiedni kurs. W tym momencie nie ma szkół, jakie uczą tego zawodu, więc pozostaje płatne szkolenie.

Na takich szkoleniach zdobywa się wiedzę odnośnie rozmaitych gatunków kawy, sposobu parzenia takiego napoju czy odróżniania rozmaitych gatunków mleka. W praktycznej części kursu, nauczyć się można w jaki sposób serwować rozmaite rodzaje kawy.