Zimowe przygotowania?

Mamy połowę grudnia. Jak każdego roku w tym czasie jesteśmy niezwykle zabiegani. Sprzątamy, robimy zakupy – przygotowujemy się do chyba najbardziej uwielbianych świąt w ciągu roku. Świąteczne przygotowania oczywiście zabierają nam wiele czasu. Należy bowiem zakupić pachnącą choinę a także tradycyjnego karpia. Najodpowiedniej aby była to rybka już przygotowana, a nie jak to było niegdyś – żywy karp męczący się w wannie, nie wzmiankując już o domownikach, którzy są zmuszeni czekać z kąpielą.

samochód zimą

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze przedtem wypada wyręczyć Świętego Mikołaja. Grudzień jest także miesiącem w którym zwykle rozpoczyna się na dobre zima, czyli pora roku która cieszy chyba jedynie dzieci kochające lepić bałwany i jeździć na saniach. Dla nas dorosłych jest to w zasadzie problem, oraz przyczyna do narzekań. Często nie podoba nam się stan dróg po pierwszych opadach śniegu. Odpowiedzialne służby zazwyczaj są zaskoczone, chociaż zima nie jest przecie niczym nowym. Ale należy też uczciwie przyznać, że w tymże okresie i sami kierowcy są lekkomyślni. Przez źle pojmowaną gospodarność poniektórzy kierowcy stwarzają niebezpieczeństwo. Tak na przykład nieodpowiednie opony powodują, iż nasz pojazd może w ciężkich warunkach zachować się w sposób nieprzewidywalny. Zimowe opony w związku z tym to nieodzowność.

auto przygotowane na zimę

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest je założyć pod koniec listopada, tak by przed świętami mieć już spokojną głowę. Taka operacja nastręcza odwiedzin w specjalistycznym zakładzie, a czekanie na ostatnią chwilę może skutkować nie tylko długim czekaniem ale i wyższą opłatą za wykonane usługi. Wiemy że gdy wzrasta popyt – wzrastają również ceny. Zapraszamy na stronę:

Trzeba również pamiętać wyjeżdżając na ferie zimowe, iż opony zimowe mogą nie wystarczyć gdy zima jest taka jaką powinna być. Wysoko w górach szosy mogą nie tylko być silnie zaśnieżone, lecz także oblodzone. W zestawieniu z trudnym ukształtowaniem terenu być może potrzebne będą także łańcuchy na koła. Szczególnie istotne będzie to w przypadku dużych pojazdów. Obniży to w znacznym stopniu normalne w tym okresie zatory i zapobiegnie groźnym, czasem nawet śmiertelnie niebezpiecznym wypadkom na drodze, a nasza podróż na zimowy wypoczynek będzie o wiele przyjemniejsza. www.hurtopony.pl/ Zimowe opony