Rynek gier: Minecraft

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma to do siebie, iż, często premierę mają gry średnie, nie zapadające w pamięć. Zresztą, podobnie jest z muzyką czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Godne zauważenia wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja gry Soul Suspect (Murdered). W branży dzieje się coś jednak więcej, poza wymyślaniem i recenzowanie nowych gier. A wszystko to za sprawą Minecrafta.

Objaśnijmy dla niewtajemniczonych, że Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz posiada pełną kontrolę nad własną postacią, może ją dowolnie formować. Prace nad tego typu grą rozpoczęły się w 2009 roku i trwają nadal. Gra projektowana jest na platformie Java. To najbardziej istotne, ponieważ oznacza to, że odpowiadają za nią zupełnie inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, które w dzisiejszych czasach powstają. W czasie grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Oznacza to, iż każdy świat jest świeży i jedyny w swoim rodzaju.

Najważniejszy komunikat brzmi: 50 mln sprzedanych egzemplarzy gry Minecraft! No tak, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak bardzo popularny jest Minecraft. to teraz już to wiecie. Kiedy, jeden z projektantów tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, ponadto nasunął się jeszcze inny interesujący wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra oferowana na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Aktualnie, gdy piszę ten artykuł wynik 50 milionów jest zdecydowanie bardziej pokaźny!

Trzeba przyznać, że ta wartość robi wrażenie pod każdym względem. Aby to pojąć, spójrzmy na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, nabyło ją 143 miliony nabywców.

Na tej stronie jest sporo użytecznych wiadomości, jednak szybko przeczytaj także pozostałe szczegóły tu. One również są bez wątpienia godne uwagi.

Na następnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już dziś, są Mario Bros, Mario Kart Wii oraz Grand Theft Audio. Minecraft na pewno będzie jeszcze długo panował, tym bardziej, że tworzone są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.