Fotki zrobione z wysokości

Kiedy myślimy o „cykaniu” fotek to przychodzi nam do głowy zdjęcie robione dobrym aparatem przez osobę, która stoi na tym samym poziomie gdzieś niedaleko nas. Ostatnio myślimy też o fotkach , które są robione z ręki. Jednak niektórym przychodzą do głowy również zdjęcia z powietrza. Zdjęcia tego rodzaju są robione od długiego czasu przez ekipy związane z filmami, ale obecnie sporo się zmieniło.

Zdjęcie z góry

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście sporo ludzi ma coraz ogromne możliwości, bo każdy ma dostęp do dobrego sprzętu. Wystarczy jedynie odpowiednia ilość pieniędzy, która daje możliwość na kupno sprzętu, który umożliwi robienie zdjęć z powietrza. Są firmy, które robią za określoną opłatą fotografie z powietrza, np. warto kliknąć. Wszyscy domyślają się, że takie zdjęcia są potrzebne nie tylko dla zwykłego Kowalskiego, ale również dla instytucji państwowych. Bardzo często zdjęciami z powietrza dla państwa zajmuje się wojsko, albo firmy , które wygrały w przetargach.

Filmowanie z innej perspektywy.

W obecnych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest niczym niezwykłym. Obecnie jest sporo firm, które posiadają fachowy sprzęt, którym potrafią się posługiwać. Możemy je wynająć i poprosić o filmowanie (np. filmowanie wesel Kraków) z lotu ptaka czy to konkretnego zdarzenia, czy jakiegoś obszaru. Na pewno wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć jakiś filmik w Internecie właśnie kręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy mieli okazję coś takiego zobaczyć są pod wrażeniem.

z góry

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

Od długiego czasu już kręci się filmiki spadochroniarskie czy z lotów paralotnią, ale robienie filmów z powietrza przez dostosowane urządzenia z zainstalowaną kamerą to zupełnie inna jakość obrazu. Nie zawsze zwracamy uwagę w filmach na dużym ekranie, że któreś ujęcie musiało zostać kręcone z wysokości. Nie myślimy o częściach składowych filmu, ale to one pozwalają na to, żeby efekt końcowy był poruszający albo szokował. Dobrze, więc pomyśleć o ludziach, którzy robią coś takiego. Bo bez ich zawodowstwa nie byłoby tak wspaniałych filmów tworzonych z lotu ptaka.

Są też tacy, którzy robią takie filmy dla frajdy, ale są też ludzi, którzy w taki sposób mogą się utrzymać. Co ważne nie musimy wcale być osobą, która skończyła szkołę filmową, by wziąć się za filmowanie z powietrza. Po pierwsze powinniśmy mieć sporo samozaparcia, odpowiednią ilość pieniędzy i pokłady cierpliwości, bo nie wszystko od razu będzie wychodziło tak jak nam się zamarzy.