Fotki zrobione z wysokości

Kiedy myślimy o „cykaniu” fotek to przychodzi nam do głowy zdjęcie robione dobrym aparatem przez osobę, która stoi na tym samym poziomie gdzieś niedaleko nas. Ostatnio myślimy też o fotkach , które są robione z ręki. Jednak niektórym przychodzą do głowy również zdjęcia z powietrza. Zdjęcia tego rodzaju są robione od długiego czasu przez ekipy związane z filmami, ale obecnie sporo się zmieniło.

Zdjęcie z góry

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście sporo ludzi ma coraz ogromne możliwości, bo każdy ma dostęp do dobrego sprzętu. Wystarczy jedynie odpowiednia ilość pieniędzy, która daje możliwość na kupno sprzętu, który umożliwi robienie zdjęć z powietrza. Są firmy, które robią za określoną opłatą fotografie z powietrza, np. warto kliknąć. Wszyscy domyślają się, że takie zdjęcia są potrzebne nie tylko dla zwykłego Kowalskiego, ale również dla instytucji państwowych.

Na tej stronie są niezwykle fascynujące informacje, ale kiedy chcesz dowiedzieć się więcej, odszukaj ponadto (http://www.laccery.com/pl-pl/) inne dane, które dostępne są tutaj.

Bardzo często zdjęciami z powietrza dla państwa zajmuje się wojsko, albo firmy , które wygrały w przetargach.

Filmowanie z innej perspektywy.

W obecnych czasach filmowanie z lotu ptaka nie jest niczym niezwykłym. Obecnie jest sporo firm, które posiadają fachowy sprzęt, którym potrafią się posługiwać. Możemy je wynająć i poprosić o filmowanie (np. filmowanie wesel Kraków) z lotu ptaka czy to konkretnego zdarzenia, czy jakiegoś obszaru. Na pewno wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć jakiś filmik w Internecie właśnie kręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy mieli okazję coś takiego zobaczyć są pod wrażeniem.

z góry

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

Od długiego czasu już kręci się filmiki spadochroniarskie czy z lotów paralotnią, ale robienie filmów z powietrza przez dostosowane urządzenia z zainstalowaną kamerą to zupełnie inna jakość obrazu. Nie zawsze zwracamy uwagę w filmach na dużym ekranie, że któreś ujęcie musiało zostać kręcone z wysokości. Nie myślimy o częściach składowych filmu, ale to one pozwalają na to, żeby efekt końcowy był poruszający albo szokował. Dobrze, więc pomyśleć o ludziach, którzy robią coś takiego. Bo bez ich zawodowstwa nie byłoby tak wspaniałych filmów tworzonych z lotu ptaka.

Są też tacy, którzy robią takie filmy dla frajdy, ale są też ludzi, którzy w taki sposób mogą się utrzymać. Co ważne nie musimy wcale być osobą, która skończyła szkołę filmową, by wziąć się za filmowanie z powietrza. Po pierwsze powinniśmy mieć sporo samozaparcia, odpowiednią ilość pieniędzy i pokłady cierpliwości, bo nie wszystko od razu będzie wychodziło tak jak nam się zamarzy.