Imprezowe planszówki

Od paru lat gry planszowe strategiczne, logiczne czy bitewne opanowują serca nie tylko dzieci, ale zarazem często serca dorosłych. Wiele osób spotyka się przy planszówkach w domach, kawiarniach, klubach czy świetlicach. Wspólnie podbijają mocarstwa, pokonują potwory, zdobywają potrzebne zapasy i skarby czy wymieniają się artykułami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla najmłodszych zdecydowanie są najbardziej popularną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Jest to raczej mylne myślenie. Oprócz gier planszowych dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym. Trudno wyobrazić sobie przecież trzecioklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in.http://www.angelka.pl/ (zobacz Angelka Photography)wojen) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w gry planszowe karciane będzie wspaniałą alternatywą na wyjście z kolegami do kawiarni czy latem do ogródka. Wiele gier jest wyjątkowo skuteczna do rozruszania domówki czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Trzeba mieć jedynie chęci i gry. Nawet indywidualnie można wybrać coś dla siebie i zajmująco spędzić wolny wieczór.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie mamy w najbliższych planach poświęcać sporych pieniędzy na gry, których nie znamy zawsze istnieje możliwość wzięcia udziału w jednym z wielu festiwali gier mających miejsce co jakiś czas w kolejnym mieście. Ciekawą alternatywą do niepewnych zakupów jest też wypożyczalnia gier planszowych, którą prowadzi kilka ze sklepów.

Nie możemy jednoznacznie określić jaka przyszłość oczekuje na gry planszowe, ale w tym czasie przeżywają one renesans i wszystko wskazuje na to, że ich dobra passa potrwa długo.