Nowa oferta wycinania drzew, a więc jak wygląda praca arborysty

Doświadczona i skrupulatna pielęgnacja drzew w Warszawie ma niezwykle znaczne znaczenie, bo to właśnie wygląd drzew znacznie wpływa na wygląd całego miasta. Drzewa nie tylko są znaczącym fragmentem całego środowiska, które zamieniają dwutlenek węgla na tlen, ale także pełnią rolę estetyczną. Bez wątpliwości o wiele milej chodzi nam się w ślicznym i zadbanym parku, niż w miejscu, w jakim drzewa się niezadbane, uschnięte, a pod nogami szeleszczą brzydkie, nieestetyczne liście.

drzewo i zachód słońca

Autor: Sandra Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Wycinka drzew rozpoczyna się zawsze ocenieniem drzewostanu porastającego okolicę oraz dobraniem właściwych narzędzi (>>). Kluczowa okazuje się ocena ryzyka, jakie niesie za sobą takie przedsięwzięcie. Istotnym ułatwieniem w pracy drwala jest – jeśli jest to wymóg konieczny – pozwolenie stosownego urzędu. Jeśli po prostu go nie trzeba, tym lepiej dla ekipy wycinającej i zleceniodawcy. Niemniej otrzymanie takiego przyzwolenia na piśmie jest formalnością, a pomijanie tej procedury może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.

Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, iż drzewa i krzewy to żywe organizmy, z tego powodu też mogą zostać zaatakowane przez organizmy chorobotwórcze dokładnie tak samo jak ludzie. Należy więc zapobiegać różnego rodzaju chorobom naszych drzew.

Czy ten tekst Ci się podoba? Jeżeli tak, to aby uzyskać zbliżone dane na omawiany temat, spójrz na informacje, one z pewnością też przyciągną Twój wzrok.

Najważniejszą kwestią jest m.in. regularne usuwanie suszu i pozostałych chorych gałęzi. W ten sposób skutecznie będziemy ograniczać infekcje i obumieranie innych partii korony drzew. Warto jest również co pewien czas podcinać koronę, tworząc z niej jednocześnie piękny, foremny kształt.

Ścinanie przeważnie oznacza podcinkę pnia tuż nad ziemią. Jeszcze wcześniej ustalany jest wiek drzewa, grubość pnia, gatunek. Same wykazy dokonujemy na właściwej wysokości. Nieodłącznym elementem w pracy drwalskiej są kliny z metalu, które zwyczajnie trzeba wbijać, zwykle po drugiej stronie drzewa, czyli tej niepodcinanej. Jest to konieczne, ponieważ wadliwe obsługiwanie się klinem może doprowadzić do zaklinowania się prowadnic w pile. Kolejna sprawa to wycinka konarów. Tutaj wycinanie dzieli się na dwa typy: kiedy zostajemy na ziemi i długimi pilarkami na wysięgniku przycinamy konary oraz wycince na wysokości.

Zrób krok naprzód i sprawdź co ma praktyczna strona (www.gpi-tanks.com/pl/przemysl/zbiorniki-na-olej/) – znalezione tam dane pochłoną Cię kompletnie, gdyż są interesujące.

To ostatnie wykonuje się albo dzięki podnośnikowi lub też metodą alpinistyczną, jeśli nie akurat nie dysponujemy na miejscu maszyną wynoszącą nas na wysokość korony drzewa. Tak jest w większości przypadków.