Powodzenie serii powieści o wiedźminie oraz ukazanie się nowej części

Książki Andrzeja Sapkowskiego od dawna są niezwykle popularne w Polsce, jak również w innych krajach. Niewątpliwie najbardziej popularną serią tego autora jest seria o Wiedźminie. W oparciu o te ksiązki wydano serial, serię komiksów jak również gry komputerowe. Wszelkie te elementy są niezwykle popularne w różnych krajach, w szczególności gra zdobyła wielką liczbę miłośników.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, co zaintrygowało czytelników na całej Ziemi, jest prawdopodobnie osoba głównego bohatera, a także cały świat zbudowany w serii. Jest to świat, w którym magia istnieje i jest w życiu codziennym wykorzystywana. W opowieściach tych występują również mitologiczne stworzenia, a granica oddzielająca dobro i zło jest dosyć wyraźnie wytyczona. „Wiedźmin” nie jest jednak typowo bajkową opowieścią, sam język wykorzystywany przez Sapkowskiego jest daleki od sielanki znanej z baśni.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Kliknij więc w podany link, dowiedz się tutaj (https://www.alternatywa.info.pl/film-slubny/), czy nowe wątki również przypadną Ci do gustu. Sądzimy, że tak.

Dzięki temu tak dużo osób z całej Ziemi może utożsamiać się z bohaterami przedstawionymi w serii.

Nowa część serii

Dwa lata temu światło dzienne ujrzała nowa część, której akcja ma miejsce w świecie pochodzącym z opowieści o wiedźminie. Jeśli chodzi o książkę Wiedźmin – Sezon Burz dosyć późno poinformował o zamiarach jej stworzenia. Mimo to emocje miłośników serii były bardzo gwałtowne, ponieważ nadzieję na stworzenie nowej odsłony miało bardzo wielu ludzi. W oparciu o książkę wydano także audiobook. Ta wersja książki zyskała do chwili obecnej bardzo pozytywne recenzje. Jest tak między innymi ze względu na to, że w powstawaniu tego audiobooka (więcej na stronie wzięło udział wielu znanych aktorów.

Zarys akcji książek

Seria Sapkowskiego opowiada o losach wiedźmina Geralta, który ze względu na swoją specyfikę zajmuje się eliminowaniem wrogich istot stanowiących niebezpieczeństwo dla mieszkańców miast. Geralt ma rozmaite przygody w trakcie swoich licznych podróży. Dokładnie przedstawiona została specyfika gatunku wiedźminów, którzy przechodzą specjalną mutację, by być lepiej przystosowanymi do zabijania potworów. Wskutek tych zmian niektórzy potencjalni wiedźmini umierają, a ci, którzy przeżyją, zmieniają się pod względem wyglądu i otrzymują rozmaite nadprzyrodzone cechy.