Jaki jest tajny przepis na świetną małą czarną niczym z Italii?

Recepta na szybką kawę? Kapsułka (względnie kawa instant), wrzątek i… voilà! Jednak są osoby, które nie szukają recepty na szybką, lecz także szybką i wyborną w smaku, pachnącą kawę… Taką, która w momencie pierwszego łyka, zaniesie nasze myśli do przytulnej kafeterii. Włoskiej lub francuskiej, ponieważ snute są opowieści na temat tego, iż to mieszkańcy tych krajów odkryli kawiarkę. Kawiarki to bardzo dobre wyjście dla osób, które uwielbiają zapach kawy, a nie mają ani miejsca, ani wolnej chwili, by używać na co dzień ciśnieniowych ekspresów. Coraz więcej kawiarek pozwala też na przygotowanie innego rodzaju kawy niż espresso, w tym latte i cappuccino.

Kawa i herbatnik

Autor: ZPC Piast Sp. z o.o.
Źródło: ZPC Piast Sp. z o.o.

Kusząca cena, nieskomplikowana obsługa i łatwość czyszczenia sprawiają, że kawiarka (smaczna kawa) jest godną uwagi alternatywą dla innych sposobów serwowania kawy. Sposób przygotowania pachnącej kawy w kawiarce nie jest rudny. Ten moment zajmie nam około dziesięciu minut. Do ulokowanego w dolnej części kawiarki zbiornika wystarczy wlać wodę. Do środkowego pojemniczka, w którym znajdują się filtry, trzeba umieścić odpowiednią ilość kawy. Następnie należy umieścić kawiarkę na palniku, aby woda pod ciśnieniem przedostała się przez filtry i dotarła do górnej części kawiarki. O zakończeniu procesu parzenia kawy, które – zależnie od wielkości porcji – trwa około pięciu minut, powiadomi nas charakterystyczne syczenie, świadczące o tym, że cała woda z dolnego pojemnika zamieniła się już w kawę.

Wtedy możemy przelać otrzymaną mocną kawę do filiżanki. Kto lubi bardziej subtelną, może rozcieńczyć ją przegotowaną wodą. Ciekawą ofertę kawiarek zapewniają sklepy internetowe, które oferują ceny niższe niż w sklepach stacjonarnych. Możemy do wyszukiwarki internetowej wpisać frazę: kawiarka sklep internetowy, a bez niepotrzebnego wychodzenia z domu i pośpiechu będzie nam dane zanurzyć się w świecie zakupów. Zwłaszcza że sklepy internetowe posiadają w ofercie imponujący wybór (polecamy zwłaszcza takie modele). Kupujący mogą sami wybrać opcję formy dostawy oraz zapłaty – np. przelewem lub dopiero przy odbiorze. Poza tym, gdy wybierzemy sklep, który w zakresie usługi zapewni nam błyskawiczny transport, już następnego dnia będziemy mogli spędzać miłe chwile przy filiżance pysznej kawy.

Jeśli zainteresowało Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej tu (https://www.stojo.pl/), a zapewne uzyskasz wiele interesujących informacji na ten temat.

/J]