Gdy jesteś zmuszony przeprowadzić wycenę mieszkania, znajdź specjalistów, którzy podejdą do tego rzetelnie

Zdarzają się sytuacje, gdy potrzebna okazuje się wycena nieruchomości. Konieczność taka zachodzi nierzadko w chwili, gdy człowiek wnioskuje o udzielenie kredytu hipotecznego. Bank musi mieć świadomość, że pieniądze udostępnione klientowi na pewno do niego powrócą i nakazuje dokonanie wyceny nieruchomości, jaka ma stanowić zabezpieczenie kredytu.

wycena nieruchomości - konsultacje

Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com

Kto dokonuje wyceny nieruchomości?

Kiedy konieczna staje się fachowa oraz rzetelna wycena nieruchomości, możemy zdecydować się na dwie różne drogi. Jeśli wycena ma być przeprowadzona dla banku, możemy korzystać z pomocy pracowników banku, wykazujących przygotowanie we wspomnianym kierunku. Jeżeli jednak wolimy zapewnić sobie całkiem odrębną wycenę nieruchomości, powinniśmy skorzystać z pomocy rzeczoznawcy majątkowego, który sporządzi dla nas obiektywną i uczciwą wycenę określonej nieruchomości. Taką wycenę mamy możliwość również wykonać na własny użytek, gdy przykładowo zamierzamy dokonać istotnych inwestycji lub w przyszłości zbyć nieruchomość.

Poszukaj profesjonalnego rzeczoznawcy w własnym mieście

W wypadku, gdy potrzebujemy pomocy rzetelnego rzeczoznawcy majątkowego, powinniśmy szukać go na terenie własnego miasta. W dużych ośrodkach nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem biura oferującego podobne usługi. Przy poszukiwaniu specjalisty można wspomagać się internetem, choćby witryną Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych, gdzie można uzyskać listę członków oraz przydatne kontakty.odwiedź www dźwigi lublin dźwigi lublin

Kto płaci za wycenę nieruchomości?

Wiele osób boi się, że wycena nieruchomości (np. przez KGDM) okaże się bardzo droga i zadaje sobie pytanie, kto ponosi jej koszty.

Jeśli masz ochotę poznać więcej, to przejrzyj dodatkowe wątki (http://bsinspekcja.pl/). Są one na kolejnej stronie, którą umieściliśmy pod tym linkiem.

Oczywiście gdy sporządza się taką wycenę na swoje potrzeby, trzeba osobiście zapłacić specjaliście.

nieruchomość do wyceny

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jednak wycena zostaje robiona na zlecenie banku i korzysta się z pomocy bankowych fachowców, nie poniesie się z tego tytułu najmniejszych kosztów. Opłaty za wykonanie wyceny bywają bardzo różnorodne i w wielu przypadkach zależne od charakteru wycenianej nieruchomości. Za wycenę mieszkania płaci się kilkaset złotych, domu wolno-stojącego ponad tysiąc złotych, a wyceny nieruchomości przemysłowych oraz firmowych bywają sporo droższe. Kiedy planuje się wykonać taką wycenę, należy przygotować się na poniesienie takich kosztów.