Metody rozdzielania metalu – objaśniamy zabieg cięcia laserowego i wodą.

Sposoby separowania metalu są rozmaite, usługodawcy oferują nam zarówno laserowe, wodne, plazmowe, jak i tlenowe. Opiszemy dwa pierwsze zabiegi, są one albowiem najbardziej znane.

Obróbka laserem

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Cięcie laserowe jest najnowocześniejszą metodą termicznego rozdzielania towaru. Jest niezmiernie drobiazgowe i szybkie. Umożliwia obróbkę wielorakich rodzajów stali a także stopów metali nieżelaznych. Ich skala zależy od zastosowanego źródła laseru. Najnowsze wyjście, oparte o technikę „Fiber” wywołuje wiązkę jak również transportuje ją do głowicy za pośrednictwem światłowodu, co rozbudowuje możliwości zastosowania przecinarek i dodatkowo wyraźnie obcina wartości obsługi.

Cięcie laserem redukuje także w istotny sposób wykorzystanie energii elektrycznej .http://www.bth.pl/pl.wycinanie_laserowe_ciecie_laserem.html dokuczliwych w serwisowaniu składników prowadzenia wiązki – układu zwierciadeł razem z akcesoriami. Prowadzenie odbywa się obecnie poprzez pewny i automatyczny przewód światłowodu.

Żywotność systemu IPG wynosi minimum 100 tys. godzin. Dodatkowo do działania przecinarki nie są już należyte gazy o wysokiej czystości, a do biegnięcia wiązki nie jest użytkowany dwutlenek węgla. Separowanie towaru za pomocą strumienia wody z lub bez dodatku ścierniwa jest stworzony do wszelkiego gatunku artykułów od metalu po szkło i drzewo.

Na dodatek, jeżeli obrabiany materiał nie zdoła pozostać poddany działaniu wysokiej temperatury, to ze względu na niedobór wpływu strefy ciepła, cięcie wodą jest wyłączną możliwością. Kraje ciętych fragmentów nhttp://www.bth.pl/pl.wycinanie_wodne.html bardzo wysoką jakość krawędzi (nie wymagającą specjalnej obróbki).

Cięcie wodą stosuje się w wypadku półproduktów takich jak gumy, gąbki, szkła, kamienie, skóry. Najistotniejsze plusy tej metody to: perfekcyjne zużycie materiału, dzięki niewielkiej szerokości cięcia , skrupulatny wynik ciętych granic i dodatkowo możliwość cięcia części nadzwyczajnie malutkich oraz wielkich gabarytów.

Także pierwsza jak i druga metoda cięcia metali jest często stosowana. Traktuje się ją w podobny sposób w małych jak i rozbudowanych zakładach pracy. Prostolinijne i szybkie separowanie to efekt długoletniej pracy nad tą technologią, dalej swoją drogą się ją udoskonala. Więcej na

http://www.bth.pl/