Najistotniejsze witaminy dla czworonożnego przyjaciela w jego codziennej diecie

Właścicielom czworonogów może się wydawać, że nie przydatne im są jakiekolwiek suplementy lub też należyta dieta. Natomiast ma to ogromny wpływ na jego rozwój i stan zdrowia a także długość egzystowania. Znamy już witaminy, jakie muszą być wręczane psom niezależnie od ich rasy.

(A, D, E, K), i także rozpuszczalne w wodzie (B, C i inne). Każda z nich ma udział w przebiegach zachodzących w układzie psa: witaminy rozpuszczalne w tłuszczach min. reperują proces widzenia, przyspieszają metabolizm wapnia i fosforu, oddziaływają na bieg krzepnięcia krwi i są poprawnymi przeciwutleniaczami.

Sprawdź bez wahania ten udostępniony materiał. Prezentuje on pokrewną tematykę, więc na pewno także będzie dla Ciebie ciekawy.

Witaminy rozpuszczalne w wodzie oszczędzają np. układ nerwowy, oddziaływają na usprawnienie przebiegu wzrostu, podtrzymują w właściwej kondycji skórę i włosy, odpowiadają za skuteczny przebieg przemiany materii. Zobacz również .

Bezsprzecznie nie wszelkiego właściciela psa stać na to, aby zagwarantować mu przydatną suplementację szczegółowymi lekami, ale to nie argument do tego, aby w ogóle nie dbać o to. Wszystkie witaminy dla psa możemy podać wraz z pokarmem. Dla przykładu: naturalnym źródłem witaminy A są: wątroba, nabiał, ryby, żółtka, jaja, mięso, a także owoce i jarzyny.

Masz odrobinę wolnego czasu i pragniesz poszerzyć wiedzę z powyższego tematu? Zatem najedź na hiperłącze do strony i tam delektuj się drobiazgowymi informacjami.

Witaminę D podarujemy za wsparciem przede wszystkim tłuszczy pochodzących z wątroby ryb, nabiału. Jej deficyt może sprawiać krzywicę, w takim razie warto zwrócić na nią atencję.

Obecna w artykułach pochodzenia roślinnego witamina E i B (zboża, oleje, ziarna roślin tłustych) jest naturalnym przeciwutleniaczem i idealnie strzeże komórki przed za prędkim starzeniem się. Witamina K znajduje się w mięsie, lecz także w warzywach tego rodzaju jak kapusta, szpinak i pietruszka.

Nie troszcząc się o dobre ilości składników, jakimi są witaminy dla psa w dziennej diecie, ryzykujemy pogorszenie tężyzny fizycznej i umysłowej zwierzęcia. Ich deficyt przekłada się na problemy skórne i morfologiczne – zgorszenie wyników badań, uszkodzoną sierść, słaby wzrok. Warto tym samym pamiętać o dobrym komponowaniu posiłków dla własnego psa.