Jak najlepiej karmić naszego psa?

Gdy w naszym życiu po raz pierwszy pojawi się pies, na pewno chcemy zadbać o niego jak najlepiej. Jedną z kluczowych zadań jest odpowiednie żywienie pupila. Warto dobrać – niejednokrotnie metodą prób i błędów – to, co jest najkorzystniejsze dla psa. W jaki sposób dobrze karmić naszego zwierzaka?

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowo trzeba przyjrzeć się składnikom, które zdecydowanie nie będą dobre, co więcej napdobre (systemy alarmowe – pokaż więcej)? szkodzą. Przede wszystkim pies nie może spożywać czekolady. Zawiera teobrominę, substancję toksyczną, która sprawia, przyśpieszenie akcji serca oraz zaburza pracę układu oddechowego. Z kolei czosnek, cebula i wszystkie pochodne to nośnik dwusiarczków, w związku z którymi czerwone krwinki rozpadają się. Sól nie jest niezbędna zwierzakowi, całkowicie wystarczy to, co dodawane jest do karmy, dlatego też nie można podawać psu słonych lub pikantnych potraw. Winogrona i ich suszona wersja źle działają na nerki. Tych produktów z pewnością trzeba unikać.

Powinno się także mieć na uwadze, że nie istnieje jedyna najlepsza dieta dla psów. Każdy z nich jest inny. Zazwyczaj kupowana sucha karma posiada wszystkie potrzebne składniki, jednakże każdy pis będzie reagował odmiennie na każdą odmianę. Na początku powinno się nieco eksperymentować, aby być przekonanym, co jest dobre dla naszego pupila. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że natychmiastowe zamienianie karm nie jest dobre dla jego żołądka.

Potrzebujesz nowych informacji na ten ciekawy temat? Namawiamy więc do przejścia do naszej witryny. Jak to uczynić? Kliknij na łącze do strony (https://www.ladowarki-lublin.pl/).

Jeżeli jednak będziemy mieszać karmy przed zmianą, pies zyska czas na przyzwyczajenie się do nowych produktów. Warto monitorować oferty karm online, ponieważ tą drogą można zakupić je znacznie taniej.

Karmy dla zwierząt

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „karmy dla psów” lub uzupełnić o nazwę konkretnej firmy, np. „karma dla psa Animonda”. Możemy nabyć również sporych rozmiarów, jednak naprawdę dobre karmy. Jeśli interesuje nas taka oferta, wymagania spełnia przykładowo karma Brit. Nie zapominajmy, że dieta powinna być zbilansowana. W innym razie czworonóg może stać się zbyt otyły, co będzie miało odbicie w jego zdrowiu. Bardzo ważna jest regularność karmienia, która może doprowadzić do tego, że pies nadmiernie schudnie. To bardzo ważne, aby kontrolować wagę psa oraz jego reakcje na wszelakie pokarmy. Karmę tego producenta odnajdziesz tutaj –

Posiadanie psa to bardzo odpowiedzialne zadanie, jednakże czas sprawi, że stanie się nawykiem i z pewnością nie sprawi dużych problemów. Zadowolenie i całkowite oddanie zwierzaka właścicielowi stanie się przyjaźnią na lata i na pewno wynagrodzi cały trud.