Dobrze przemyślana letnia wyprawa nad morze odbędzie się bez żadnych barier

Zaczyna się gorące i wyczekiwane lato. Turyści coraz chętniej wybierają się nad polskie morze, poszukując perfekcyjnego dla siebie pięknego pensjonatu, w którym bez niepotrzebnego stresu będą mogli odprężyć się i odpocząć od nużącej i wymagającej pracy.

Niestety nierzadko już przybycie do celu niesie za sobą duże problemy.

fotografijka - samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Wyobraź sobie, że w końcu po ciągnących się w nieskończoność długich chwilach w pracy wchodzisz do samochodu, pakujesz parawan, materac, koc, jedzenie, ekspresy domowe i wyruszasz na trasę. Wtem okazuje się, że masz problem z samochodem i stoisz w polu gdzieś w zachodnio-pomorskiem. Pierwsza myśl – laweta Szczecin – przeczytaj na stronie. Inaczej nie dasz rady. Problem w tym, że nieszczęścia chodzą parami i twój telefon nie odnajduje sieci. Na pewno nie jest to wyśniony i szczęśliwy początek wyczekanych wczasów. Klimat momentalnie się psuje, dodatkowo wytwarza się stres i uczucie niewiedzy oraz zamętu, a przecież nie tak miało być. Z tego powodu każdorazowo zanim wyruszysz w dalszą podróż warto zapisać sobie w komórce lub kalendarzyku numery, mogące przydać się w takich nieoczekiwanych, podbramkowych sytuacjach. Wyselekcjonuj sobie parę miejsc na trasie, którą będziesz pokonywać i zanotuj takie kontakty jak właśnie laweta Szczecin, czy holowanie Koszalin. Nie wymaga to od nikogo wielkiego nadludzkiego wysiłku, a dostajemy solidne zabezpieczenie przed kłopotami z przybyciem do obranego celu. Zobacz również .

Jak mówi stare powiedzenie – przezorny zawsze ubezpieczony. Trzeba dlatego planować swoje wyjazdy nie wyłącznie pod względem uciech, ale też myśleć o tym co może pójść nie tak i – przede wszystkim – jak sobie z tym poradzić, a nawet niepożądanym sytuacjom zapobiec.

Na urlop wybieramy się by odpocząć poczuć się beztrosko przyjemnie i odprężyć się, a nie dokładać sobie znużenia, negatywnych emocji i zdenerwowania.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , ,