A kiedy kończy się zima to pojawia się kłopot z… kilogramami. Jak sobie z tym poradzić|dać radę? Jak być w formie, gdy przyjdzie wiosna?

kiedy wartość temperatury wzrasta to prognoza, że czas wyrzucić kilka zbędnych partii ubrań. Do szafy chowamy kurtki, golfy, chowamy obuwie na okres zimowy, a czapkę zimową wymieniamy na tą z daszkiem. Przez zimę jednak trochę przybraliśmy na wadze, troszkę nas troszkę, tak, siedzenie w długie zimowe wieczory i zajadanie się, te wszystkie pączki, torty, wizyty to cukiernia, to kawiarnia, zero aktywności – to czynniki, które wpływają na nowe, bezużyteczne kilogramy.

tort

Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
A później przychodzi wiosenno-letni okres, a wielu z nas wstydzi się rozebrać… Zróbmy coś z tym!

Jednocześnie warto powiedzieć, iż nie mamy co siebie obwiniać, że tak po prostu wyszło z tymi wszystkimi nowymi kilogramami. Przecież jedzenie takich pyszności, jak faworki czy pączki, to czysta przyjemność i nikt z nas nie jest wolny od takich pokus. Problemem więc nie jest to, że lubimy słodycze (kliknij tu) i się nimi zajadamy, ale to, czy uda nam się po okresie zimowym, gdy nie mieliśmy ruchu wrócić do całkowitej sprawności. Co jednak, jak mamy z tym kłopot? Oto kilka porad.

Pierwsze, co jeszcze należy dokonać przed całym spektrum aktywności, to udanie się do specjalisty od artykułów żywnościowych i odpowiedniego odżywania. Jest nim dietetyk, lekarz od skutecznego planu żywnościowego, przeznaczonego dla wymagań danego, konkretnego człowieka. Przychodzący do niego ludzie to najczęściej osoby marzące żeby schudnąć. Dietetyk ustala każdemu odpowiednią do potencjału dietę, która wprowadzona w życie, sprowadza wymierne efekty.

Od tej niezbędnej wizyty w gabinecie dietetyka przemieszczamy się od razu na basen, gdzie prędko pozbywamy się kalorii. Szybciutko jednakże wyskakujemy z kąpieliska i pędzimy przed siebie, jak Usan Bolt (a tak naprawdę, to z bieganiem nie należy przesadzać, bo można się

tort

Autor: Hannah G
Źródło: http://www.flickr.com

prędko zniechęcić). Najlepiej pobiegać w jakimś zielonym miejscu, pośród drzew i traw, dzięki temu nie będziemy niepotrzebnie wdychać spalin. twierdzisz, że mieszkasz w dużym mieście typu Warszawa, Kraków czy Poznań? Nic straconego, w każdym z nich są okolice zielone. No już, nie szukaj pretekstów …

Po pewnym czasie, gdy bieganie już nam się sprzykrzy organizujemy zespół kolegów lub obcych, by wspólnie rywalizować, czyli pograć w jakieś rozgrywki zespołowe. Nie dość, że wymagają niezłego wysiłku to jednakowoż gwarantują emocje.