Porady w jaki sposób niedrogo umeblować swoją kuchnię.

Kuchnia jest tym pomieszczeniem w mieszkaniu, gdzie jesteśmy najczęściej. Od czasu do czasu powinniśmy ją odświeżyć. Co możemy więc zrobić by niedrogo wyremontować kuchnię? Powinniśmy zabrać pod uwagę kilka spraw.

aranżacja kuchni

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Pierwsze co należy wykonać to posprzątać przestrzeń w kuchni. Pamiętajmy o tym, że głównie w niej przyrządzamy posiłki. Niby dzięki obecnej technice przygotowanie posiłków zajmuje krótszy czas niż kiedyś. Jednak chwile spędzone tym pomieszczeniu to nie tylko gotowanie i pieczenie! Właśnie tu spędzamy czas całą rodziną, rozmawiamy o tym co ciekawego zdarzyło się w ciągu dnia, itd. Z tego powodu wykończenie kuchni jest sprawą kluczową.

Dzięki wstępnym porządkom zaplanujemy, ile dokładnie trzeba nam w kuchni nowej przestrzeni i półek. Sprawdzimy też czy aby na pewno potrzebujemy większą ilość szafek i więcej nowych dodatków. Oszczędności możemy odnaleźć także myśląc o tym co zrobić ze ścianami. Tanim rozwiązaniem jest pomalowanie ścian. Płytki możemy wykorzystać do wykończenia ściany pomiędzy półkami wiszącymi a stojącymi. Szerzej na ten temat: Blog Lovingit.

Przemyślmy czy aby na pewno nasze półki wymagają wymienienia na nowe. Możliwe, że wystarczy odświeżyć je malując na inny kolor? Jeśli zmiana mebli jest konieczna, dobrze pomyśleć dość niespotykany pomysł zastąpienia typowo kuchennych mebli prostymi stołami, regałami i półkami. Ma to tę zaletę, że mamy możliwość je zrobić samodzielnie. W tym celu możemy wykorzystać np. pomalowanych skrzynek. Koszt jest o wiele niższy i mamy pewność, że takich mebli nie znajdziemy nigdzie indziej. Dla zainteresowanych – kliknij i zobacz.

ciekawa aranżacja kuchni

Autor: Mebel RUST
Źródło: Mebel RUST
Zaoszczędzić mamy możliwość także w bardzo łatwy sposób na dekoracjach. Bibelociki nabyte osobno są się niedrogie, ale po podliczeniu wszystkiego może okazać się, że są dość drogie. Dobrym pomysłem jest pomyśleć o ich wykonaniu własnoręcznie.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy opublikowane na niniejszej stronie wiadomości są wystarczająco dokładne, to zobacz źródło, które zostało wykorzystane do zredagowania tego artykułu.

Jak widzimy, jest przynajmniej kilka sposobów na to, by tanio urządzić kuchnię.