Kiedy podróż się przedłuży mamy prawo do …

Współcześnie mamy coraz to więcej możliwości podróżowania po Europie oraz globie. Od odkrycia kolei oraz aeroplanu planeta na jakiej żyjemy znacznie się skurczyła – możemy w niedługim czasie dostać się praktycznie wszędzie, nie jedynie wewnątrz swojego państwa, ale również poza jego granicami. Eskapada na piwo do Pragi lub randka we Francji jest obecnie czymś dostępnym – wystarcza odpowiednio wcześnie zaplanować naszą podróż i dobrać najbardziej korzystny środek transportu.

Lotnisko

Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy mamy trochę większy zasób gotówki (dla przykładu dostaliśmy gratyfikację za podpisanie umowy) i – dajmy na to – postanowiliśmy wyjechać do Paryża z koleżanką z pracy ażeby się jej oświadczyć – nic nie stoi na przeszkodzie by spełnić swoje marzenie. Wystarczy do tego laptop, nieco czasu, kalkulator i już.

Jeśli masz ochotę odkryć więcej informacji na opisywany temat – odsyłam do serwisu (http://www.gaster-sol.pl/pl/magia-soli/masa-solna), ponieważ w tamtym miejscu są cenne fakty opisujące przedstawiany wątek.

Naturalnie wybierając się na podobny wypad najlepiej przedtem się zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi, przeto wymagane będzie ubezpieczenie podróżne jakie w wypadku komplikacji w obcym państwie. Będziemy mieli wówczas możliwość chociażby korzystania z miejscowej służby zdrowia bądź otrzymamy środki na przejazd do kraju. Oprócz praw jakie zapewnia nam ubezpieczenie mamy w pewnych okolicznościach prawo do niektórych świadczeń. W wypadku lotów samolotem mogą się zdarzyć różne sprawy, dla przykładu pogoda może się na tyle zepsuć, że lot zostanie opóźniony lub odwołany – Sky Legal.

Spóźniony samolot

Autor: Rob Faulkner
Źródło: http://www.flickr.com
Wtenczas zasadniczo mamy prawo do pieczy przewoźnika. W ramach tegoż obowiązku prawa pasażera (kliknij tutaj) można podzielić na 2 podgrupy: świadczenia bezpłatne i odszkodowanie za spóźniony lot. Do pierwszej grupy należy obowiązek przekazania pasażerom posiłków a także napitków (jeżeli opóźnienie jest większe niż dwie godziny). Na prawa pasażera ma wpływ też odległość na jaką był wykupiony lot – im mniejsza odległość, tym dłuższy okres po którym przypada nam odszkodowanie za opóźniony lot.

Jeżeli kolejny możliwy lot wypadnie kolejnego dnia lub później, przewoźnik jest zobligowany zagwarantować nam również bezpłatny nocleg albo bez zapłaty zmienić nasz plan lotu. Regulacje te narzucone są przez WE dzięki czemu obowiązują każdych przewoźników działających na jej terenie.adwokat Warszawa rozwód/J]