Zastanawiasz się nad remontem mieszkania? Dowiedz się, o czym pamiętać, kiedy przygotowujesz się do malowania

Każde mieszkanie po pewnym czasie już nie wygląda tak ładnie, jak na początku. Dostrzegamy następne usterki, a jednym z pierwszych jest mniej wyrazisty kolor ścian czy pojawiające się pęknięcia. O ile niewielkie zabrudzenia można pomalować resztkami farby, jakie zostały nam z poprzedniego malowania, o tyle większe ubytki potrzebują kompleksowego remontu.

Szpachlowanie

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.

O czym pamiętać, jeżeli i ty zamierzasz odświeżyć wygląd własnego mieszkania?

Remonty Łódź to przede wszystkim przygotowanie właściwych narzędzi oraz kupno potrzebnych produktów, w tym farb. Farby wybieraj roztropnie – to, że fioletowy kolor prezentuje się fenomenalnie w domu twoich znajomych, nie znaczy, iż u ciebie będzie tak samo. Wszystko zależy od ścian i urządzenia twojego wnętrza, dlatego kolorystykę dostosuj do innych dodatków, podłogi i umeblowania.

Musisz kupić właściwą ilość pigmentów, z tego powodu nim wyruszysz do sklepu, zrób precyzyjne pomiary, by podczas malowania nie okazało się, iż pigmentu nie jest wystarczająco. Poza farbami niezbędne są pędzle i wałki oraz narzędzia używane do szpachlowania. Nowy kolor ścian albowiem nic nie zmieni w wyglądzie twojego mieszkania, jeśli na ścianach zostaną pęknięcia oraz ubytki. Przed malowaniem należy wyczyścić takie miejsca i wypełnić ubytki, a później dokładnie wyrównać całą powierzchnię. Należy jeszcze zabezpieczyć mieszkanie, gdyż niewiele osób może sobie pozwolić na zabranie posiadanych rzeczy na zewnątrz. Po pierwsze dlatego, że nie mielibyśmy ich gdzie zanieść, a po drugie – ponieważ są ciężkie. Najlepszą są tutaj folie i taśmy, którymi je zabezpieczamy, aby nie spadły. Warto jest też położyć folię na podłodze, aby nie poplamić nowych paneli czy parkietu, jaki ostatnio był ułożony. Starajmy się zbyt nie nabrudzić, by zaoszczędzić sobie kłopotów ze sprzątaniem.

Jeśli sądzisz, że nie poradzisz sobie z tym zadaniem, zatrudnij firmę oferującą usługi remontowe (tutaj). Nim zdecydujesz się na współpracę oraz podpiszesz umowę, zorientuj się czy wybrana przez ciebie ekipa jest godna zaufania oraz poproś o portfolio prac albo znajdź opinie na ich temat. Najistotniejsze to punktualność i solidność realizowania usług, w przeciwnym razie remont nie będzie miał końca, ty z kolei nie będziesz usatysfakcjonowany z nowego wyglądu twojego mieszkania.