Jak się przygotować do prac remontowych w łazience, jak najlepiej zaplanować wnętrze tego pomieszczenia.

Łazienka to jedno z trudniejszych i kosztowniejszych do urządzenia pomieszczenie w domu, mimo że zajmuje najmniej powierzchni. Jednak jej kompletny remont będzie się wiązał z kilkoma dniami robót i kosztami przynajmniej dziesięciu tysięcy. Dużą część wydatków będzie zajmowała sama robocizna, szczególnie jeżeli początkowo konieczne jest pozbycie się starych płytek, również same płytki kosztują okrągłą sumę. Do tego dojdzie montaż instalacji, zakup WC, umywalki i wanny, oraz wszystkich koniecznych drobiazgów.

Wanna

Źródło: rhode.com.pl/category/14/wanny
Jeżeli się to wszystko pozbiera, to faktycznie podana wcześniej suma wcale nie jest wygórowana, a im pomieszczenie będzie większe, tym trzeba więcej budżetu na to przeznaczyć. Ogromnie istotną sprawą w czasie planowania remontów łazienek będzie znalezienie dobrych fachowców, którzy zajmą się wszystkim. Tu wielu ludzi robi duży błąd decydując się na zupełnie przypadkowe, najtańsze znalezione osoby. Niebezpieczeństwo przy tym jest takie, że tacy fachowcy mogą popsuć swoją pracę, dlatego też dużo lepszym rozwiązaniem będzie znalezienie fachowców, którzy wszystko zrobią jak należy, nawet za trochę wyższą cenę.

Toaleta

Autor: Melissa Wilkins
Źródło: http://www.flickr.com

Podczas planowania łazienki należy pamiętać o paru ważnych rzeczach. Kafelki na podłogi i ściany powinny być dobrane do preferencji i wizji domowników, ale równocześnie należy uwzględnić ich wymiary do rozmiaru pomieszczenia. Przy rozplanowywaniu wszystkich sprzętów bardzo ważne jest, zwłaszcza w ciaśniejszych pomieszczeniach, aby był łatwy dostęp do wszystkiego, jeśli do umycia rąk trzeba będzie się przeciskać między pralką a WC, to z pewnością taka łazienka nie będzie praktyczna. W dobrze zaprojektowanych łazienkach bardzo mogą się przydać różne akcesoria łazienkowe, dzięki jakim da się dużo wygodnie funkcjonować (sprawdź więcej na stronie lazienkaplus.pl). Przykładowo przy małych dzieciach świetnie będzie się sprawdzać deska samoopadająca, jaką można swobodnie zamykać, a dzięki wbudowanym amortyzatorom nie będzie ona głośno upadać (kliknij po dodatkowe informacje). Sklepy z wyposażeniem wnętrz są pełne takich gadżetów, więc jeśli ktoś będzie miało możliwości, to warto się temu przyglądnąć w poszukiwaniu jakiś ciekawych pomysłów.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: , , , ,