Jakie przyrządy umożliwiają filmowanie z powietrza?

Zapierające dech w piersi obrazy, ilustrujące miasta i pejzaże z powietrza są współcześnie osiągalne nie tylko dla wielkich agencji fotograficznych, lecz również dla każdego fotografa hobbysty. W sklepach dostępne są bowiem urządzenia w przystępnej cenie, które umożliwiają filmowanie oraz robienie zdjęć obiektów i widoków z powietrza.

Kamera sportowa

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Zaledwie kilka lat temu, żeby wykonać dobre zdjęcie terenu oglądanego z góry, trzeba było wynająć helikopter i doświadczony zespół fotografów. Dziś wystarczy stać się właścicielem drona. Dron to bezzałogowe urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został przystosowany do zamocowania sprzętu wideo. Najbardziej spopularyzowane zostały drony marki DJI. Wcześniejsze wersje współpracowały z urządzeniem do nagrywania filmów marki GoPro, najnowszy model, Phantom 3, posiada wbudowany własny system nagrywania wideo, osobna kamera sportowa jest zatem niepotrzebna – polecamy.

Nowe urządzenie odróżnia się od swoich poprzedników licznymi ulepszeniami, na przykład – dłuższym czasem pracy urządzenia w powietrzu, trwającym obecnie nieco ponad 20 minut, jak również możliwością bezkolizyjnego ruchu w pomieszczeniach, gdzie nie działa sygnał GPS. Bardzo ważnym udoskonaleniem urządzenia jest fakt, iż powraca on do miejsca, z którego wyruszył, nie tylko wtedy, gdy utraci łączność ze sterującym, ale także wtedy, gdy bateria jest bliska wyczerpania. Takie rozwiązanie daje gwarancję, że urządzenie nie wpadnie niespodziewanie do zbiornika wodnego, ani nie zleci na ulicę.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Parę lat wstecz kamera sportowa – http://gohero.pl – była absolutną rewolucją na rynku amatorskiego filmowania. Urządzenie wyposażone było w specjalny system mocowania, dzięki czemu można było nagrywać film w czasie uprawiania sportów ekstremalnych. Obecnie największym uznaniem przy nagrywaniu filmów z lotu ptaka cieszą się drony.

Phantom 3, dzięki obecnym udogodnieniom, niewątpliwie zdobędzie jeszcze większe grono fanów, niż wcześniejsze wersje, szczególnie, że został stworzony w dwóch wersjach: tańszej, dla miłośników amatorskiego nagrywania filmów i fotografowania oraz bardziej zaawansowanej, dedykowanej profesjonalistom. Drony są nieskomplikowane w obsłudze, przystępne cenowo i nieduże, to fajny sprzęt dla każdego wielbiciela nowinek technologicznych oraz idealny pomysł na upominek, szczególnie dla mężczyzny.