Zagrożenia które czekają na osoby kupujące nowe mieszkanie, o jakich rzeczach warto pamiętać przy tego typu inwestycji.

Kupno nowego mieszkania to dla każdej rodziny ogromne wydarzenie, z tego też powodu trzeba przy tym zachować dużo rozsądku. Niestety będą temu towarzyszyć ogromne emocje, które czasami zakłócają możliwość logicznego myślenia – ludzie tak ogromnie chcą posiadać to swoje wyśnione lokum, że zapominają o podstawowych zasadach. A przy mieszkaniach trzeba być szczególnie ostrożnym, bo dla większości jest to inwestycja, która będzie rzutować na ich całe dalsze życie, i nie ma tu miejsca na błędy albo pomyłki.

Nowe mieszkania

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
A jednym z częściej pojawiających się błędów będzie nieskontrolowanie dewelopera i podpisywanie umów przedwstępnych bez udziału notariusza. Obecnie interesy nabywców są znacznie bardziej ochraniane, jednak jeszcze ( klapy oddymiania ) niedawno pojawiały się przypadki, gdy deweloper pozbierał od ludzi środki na inwestycję, a następnie uciekał zostawiając nieskończony budynek. Jak okazywało się następnie, już przy analizie dokumentów dało się wyciągnąć sporo wniosków co do jego kondycji, jednak większość ludzi nie chciała sobie zawracać głowy takimi drobiazgami.

Mieszkania

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym zaniedbaniem kupujących swoje mieszkanie jest wiara w foldery reklamowe, pokazywane przez firmy deweloperskie. Nowe inwestycje bielany powstają w różnych lokalizacjach, niekiedy są upchnięte pomiędzy istniejącą infrastrukturę – poczytaj więcej tutaj. Na fotografiach wszystko wygląda przepięknie, będzie dużo miejsca i zieleni, a w praktyce okazuje się, że blok jest wtłoczony pomiędzy hipermarket i duży parking. Kolejnym problemem, dotyczącym szczególnie nowych osiedli, jest brak niezbędnej do wygodnego mieszkania infrastruktury. Co z tego, że mieszkania bielany będą duże i przestronne, jeśli będzie tak, że z osiedla jest jedynie jeden wąski wyjazd, nie kursuje komunikacja miejska a do lekarza czy przedszkola trzeba jeździć kilkanaście kilometrów – . Jak więc się okazuje, rzeczy które należy sprawdzić przy zakupie mieszkania jest całkiem sporo, i niestety nie w każdym przypadku będą to drobiazgi. Z tego też powodu bezwzględnie trzeba przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy wszystko szczegółowo sprawdzić, żeby nie było później bolesnych rozczarowań.