Życie zgodnie z harmonią, czyli krótka rozprawka o metodach doboru i ustawiania mebli w hotelowych wnętrzach

Feng-shui to termin, który wymyślili Chińczycy wiele lat wstecz, ale skonkretyzowane niegdyś reguły ustawiania mebli w dalszym ciągu są w modzie. Wiek XXI, mimo pogoni za wynalezieniem coraz lepszych urządzeń elektrycznych, nie odcina się zupełnie od dziedzictwa kulturowego. Co więcej, słowo naturalny odmieniamy obecnie przez wszystkie przypadki, zatem wykreślenie z rejestr popularnych wyrazów raczej mu nie zagraża.

Meble do hotelu możemy roboczo podzielić na dwie grupy: te przeznaczone do pokoi i te, które ustawione zostają w recepcji lub Styropian Spadkowy w korytarzach. W pomieszczeniach dla gości muszą obligatoryjnie znaleźć się łóżka, ale, o ile to wykonalne, można je ustawić według reguł feng-shui, czyli tak, aby turyści odpoczywali w kierunku północ-południe. Konieczne są również szafki nocne i niepokaźne szafy na odzież. Przydałby się też stoliczek oraz dwa bądź trzy krzesła.

hotel

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com

W trakcie meblowania pokoi dla gości nie wolno nam w jakimkolwiek razie zapominać o zasadzie zdrowego rozsądku. Przypomina nam ona o tym, że nadmiar sprzętów bywa niewskazany, a szczególnie warto wystrzegać się zbyt dużej liczby bibelotów (całość). To właśnie na nich gromadzi się najwięcej kurzu. Należy również zwracać uwagę na to, żeby rzeczone tutaj meble do hotelu nie zostały położone przypadkowo – zasada użyteczności przypomina nam, że tapczana lepiej nie ustawiać tuż obok okna. Deszcz oraz silny wiatr mogą zakłócać spokojny sen gości.

Z kolei recepcja, która przecież staje się wizytówką całego obiektu, musi prezentować się profesjonalnie. Panie recepcjonistki mają najczęściej wyznaczone miejsce za ladą. To jednak nie wszystko. Zanim wczasowicze udadzą się do swoich pokoi, przez chwilę być może będą chcieli odpocząć po wysiłkach długiej podróży. Z tego powodu posiadacze obiektów zamawiają również takie meble do hotelu, które świetnie sprawdzą się w wymienionej powyżej roli – wyjątkowe meble do hotelu.

Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Obligatoryjnym elementem wyposażenia stają się kanapy, czasem nawet ze skóry, dwa fotele i nieduży szklany lub dębowy stoliczek. Można też zakupić tę bardziej ekonomiczną wersję. A w jej składzie znajdziemy: brązowy stolik wraz ze znajdującymi się na blacie materiałami reklamowymi, kilka bądź nawet kilkanaście miękkich krzeseł, komodę, która przywodzi na myśl świetnie znane nam mieszkalne wnętrza. Całości dopełniają niełatwo dostrzegalne szczegóły, czyli przykładowo stojaki na parasole czy ukryte w rogu pomieszczenia wieszaki na palta.