Kiedy potrzebna jest pomoc prawna

Dlaczego warto polecić radcy prawnemu przeprowadzenie procesu w sądzie?

Nie każda sprawa sądowa nastręcza uczestnictwa adwokata w charakterze reprezentanta. Jest kilka postępowań, jakie z uwagi na mało skomplikowany zakres, nie nastręczają jego udziału. Przynależy do nich z pewnością sprawa o potwierdzenie zyskania spadku.

Radca prawny

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia od tej zasady mogą być wyjątki. Radca prawny będzie nieodzowny w sprawach cywilnych, w postępowaniach pracowniczych, a na pewno w gospodarczych.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu myślisz, że warto byłoby bardziej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tutaj obsługa prawna firm szczecin.

Pomoc radcy prawnego w sprawach polega na zastępowaniu reprezentowanej przez prawnika strony procesu oraz wykonywaniu za nią działań związanych ze sporządzaniem wszelakiej korespondencji procesowej (apelacji, zażaleń lub innych wniosków) i co najistotniejsze, radca prawny odpowiada na pytania sądu, zadaje pytania świadkom.

Tu na uwagę zasługuje również fakt, iż zaczynając od 5 maja 2012 r. zmieniły się przepisy prawa cywilnego nakładając na strony postępowania nowe, w wyższym stopniu rygorystyczne obowiązki, do których należy przedstawienie w pozwie oraz odpowiedzi na pozew wszelkich twierdzeń a także wniosków dowodowych, pod rygorem pominięcia spóźnionych twierdzeń oraz dowodów, chyba iż uczestnik uprawdopodobni, że nie zgłosił ich w odpowiedzi na pozew albo dalszym piśmie przygotowawczym bez swej winy lub iż uwzględnienie spóźnionych stwierdzeń jak też dowodów nie wywoła zwłoki w rozpoznaniu przedmiotu sprawy czy też że występują inne nadzwyczajne warunki.

Odpowiada Ci taki artykuł? To świetnie, sprawdź stronę akt notarialny luboń pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Trzeba także uwydatnić, że z uwagi na zaistniałe zmiany uczestnictwo radcy prawnego w toku pierwszej instancji jest bardzo ważkie właśnie z uwagi na potrzebę zrealizowania w sposób prawidłowy postępowania dowodowego. Kiedy mamy ograniczone możliwości pieniężne to zawsze polecane jest zaangażowanie adwokata do udziału w procesie przed sądem pierwszej instancji, z kolei w drugiej instancji ograniczenie jego udziału do skreślenia apelacji albo kontrakcji na nią.

Trzeba też zaakcentować, iż koszt udziału radcy prawnego w procesie będą – co do zasady – zwracane przez stronę przegrywającą na podstawie odpowiedniego orzeczenia. O ile szukamy prawnika na Dolnym Śląsku sugeruję wpisać w wyszukiwarkę zdanie: Wrocław radca prawny.