Jeżeli planujesz we własnym domowym azylu uprawiać piękne chryzantemy – powinieneś trochę wiedzy na temat oryginalności tych roślin.

Chryzantemy – zwykle zwane złocieniami, pochodzą w większości z okolic wschodu – Japoni, Korei, Chin. To znakomite gatunki roślin, które charakteryzują się małymi, krągłymi, kolorowymi pąkami, umieszczonymi na ogromnej ilości rozproszonych łodyg z listkami. Powinno się umieścić we własnym mieszkalnym zaciszu choć odrobinę nasion, takich efektownych okazów, Jednakże ich uprawa nie należy do najprostszych.

Kwiaty

Autor: Forest and Kim Starr
Źródło: http://www.flickr.com
Ten rodzaj kwiatów wiążemy przede wszystkim z okresem Wszystkich Świętych. Doskonale prezentują się pośród rodzinnych grobów i zniczy. Nie bez powodu jest ich wtedy tak wiele w sprzedaży. Przełom października i listopada, to okres ich rozkwitu. To rośliny niewątpliwie kochające skrócone dni. Warto pomyśleć wobec tego nad sprawą – chryzantemy a mróz – przeczytaj więcej na polecanej stronie. Okazy, choć obfity zasób następuje w ostatnim kwartale – nie lubią zimna i ujemnych temperatur. Z tego powodu mało odmian może być hodowana na otwartym gruncie. Nie dają ratunku też żadne fachowe zasłony, materiały zabezpieczające itp. Jedynym wyjściem jest uprawa w szklarni, gdzie istnieje możliwość regulacji oświetlenia i poziomu ciepła. Wtedy posiada się te specyficzne kwiaty cały rok.

Fioletowe chryzantemy

Autor: Kristine Paulus
Źródło: http://www.flickr.com

Dla pożyteczniejszego zakwitu, trzeba już na początku lata, uszczykiwać wierzchołki. Jedną negatywną wartością uprawy chryzantem jest to, iż poprzez zakwitanie w końcoworocznym okresie, wiele egzemplarzy wśród uprawianych roślin zamarza i niszczeje. Trzeba jednak lokować kapitał w takie ładne okazy, które świetnie udekorują środek domu, hol, podwórze, czy inne miejsca. Kwestia – chryzantemy a mróz jest zatem sporna i trzeba o nią zapytać profesjonalnych ogrodników. Ceny zakupu tego gatunku roślin jest różnorodna. Zależy od momentu, w którym zostają nabyte kwiaty, gatunku, a nade wszystko miejsca. W kraju, należy nabywać te rośliny w hurtowniach ogrodniczych.

Chryzantemy, to wspaniałe, dekoracyjne kwiaty. Chociaż ich uprawa nie zalicza się do najprostszych – należy zainwestować czas i pieniądze dla pięknych egzemplarzy w trakcie zakwitu.