Cenione pomysły na umeblowanie naszego przedpokoju

Pierwsze miejsce, do którego wchodzimy w czasie odwiedzin u krewnych czy znajomych, to przedpokój. Nieduże pomieszczenie jest łącznikiem całego mieszkania. Jak dobrze je urządzić?
W zależności od tego, jak zaplanowana jest przestrzeń przedpokoju możemy wnętrze zaplanować na parę sposobów.

schody

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym z nich jest zastawienie jednej ze ścian szafą wnękową z przesuwanymi drzwiami.

Emocjonuje Cię opisywana tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury pokrewnego postu – on również jest godny uwagi.

Nie ma już wtedy problemu trzymania obuwia i kurtek, a szafa może także być dobre miejsce na inne części odzieży, dzięki czemu nie będziemy musieli zakupić szafę do salonu. Gdy w drzwi szafy wstawimy lustra, nawet mały korytarz będzie wyglądał na znacznie większy. Pozostaje nam jedynie postawić taboret, albo niewielką pufę na którą usiądziemy zmienić obuwie i stojak na parasole. Wystarczy pomysł na nasz przedpokój, a nasz pobyt w mieszkaniu stanie się wygodniejsze.

przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem jednak dysponujemy większym mieszkaniem, w którym jest duży korytarz. Mamy wtedy także większe opcje przy jego aranżacji. Załóżmy, że mamy przestrzenią kwadratową z małą wnęką, którą zasłonimy niewielką szafą wnękową. Wszystkie dodatki do wnętrza zachowujemy w tym samym stylu – łatwe w zachowaniu higieny są meble ze stali nierdzewnej. Często są ukształtowane w fantazyjne kształty. Jeden z narożników pomieszczenia zostawiamy na stojak na parasole, obok stawiamy szafkę na buty (w tym samym stylu), gdzie wieszamy wieszak na kurtki gości.

Możemy także zdecydować się na różne style aranżacji wnętrz. Wszystko w zależności od naszego gustu. Najmodniejsze trendy to styl skandynawski, prowansalski czy modern. Jednakże pamiętać trzeba, że podstawowe sprzęty pozostają takie same. Posłuchajmy naszej duszy, tego co nam w niej gra… Później wystarczą odpowiednie zakupy. Czas działać!