Co należy wiedzieć o ceramice budowlanej?

Budując lub remontując, musimy być na bieżąco z rynkowymi trendami. W ostatnim czasie ceramika budowlana szturmem zdobywa polski rynek budownictwa. Dobra i trwała ceramika budowlana jet doskonałym materiałem na niezwykły dom, który będzie spełniał nasze wymogi.

Akcesoria budowlane Wienerberger

Źródło: http://www.wienerberger.pl
Ceramika budowlana to materiał, który zapewnia świetną termoregulację. Ściany i dachy stworzone z tego budulca okresie jesienno-zimowym pomagają utrzymać ciepło wewnątrz pomieszczeń, a latem odbijają promienie słoneczne, skutecznie zachowując odpowiednią temperaturę. Materiały budowlane z ceramiki są opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia.

Rachunki za ogrzewanie a także koszty jakie ponosimy za klimatyzację są dużo niższe niż przy budowaniu tradycyjnych materiałów. Materiał ten jest nie tylko posiada doskonałe współczynniki izolacyjne, ale również jest niezwykle odporny na wysokie temperatury i zapewnia doskonałą odporność na korozję.

Dzisiejsze technologie pozwalają na tworzenie bardzo wielu materiałów budowlanych z ceramiki. Podstawowym materiałem wykorzystującym te technologie są pustaki ceramiczne. Z szerokich pustaków można tworzyć ciepłe ściany jednowarstwowe. Przy ich wyborze musimy zwrócić uwagę, na współczynnik przenikania ciepła.

Tylko teraz oceń folie na szyby ten tekst, który jest niezwykle interesujący. Zrób to właśnie w tej chwili! Przekonasz się, że rzeczywiście należy to zrobić!

Izolacyjność można zwiększyć stosując zaprawę termoizolacyjną lub ograniczając powierzchnię spoin. Ponadto, ceramika budowlana może być wykorzystywana także do tworzenia ścian dwuwarstwowych i trójwarstowowych (sprawdź namiary). Na takie ściany należy wybrać pustaki z ceramiki tradycyjnej lub poryzowanej, które murowane są na klasyczną zaprawę wapienno-cementową lub cienką spoinę. Idealnie wypracowany układ drążeń wewnątrz pustaka zwiększa drogę przenikania powietrza przez ścianę. Porowata budowa sprawia, że pustaki są stosunkowo lekkie, co znacznie ułatwia murowanie. Kolejnym istotnym materiałem tworzonym z ceramiki są dachówki. To bardzo eleganckie pokrycie dachowe, często spotykane w dzisiejszym budownictwie. Dachy i ściany z ceramiki budowlanej tworzą zgrany duet, który razem zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne. Fachowcy z dziedziny budownictwa polecają połączenie właśnie tych dwóch budulców jako jedno z najbardziej oszczędnych rozwiązań.

Kategoria: Bez kategorii
Tagi: ,