Jak uzyskać fundusze unijne dla małych przedsiębiorstw

W czasach socjalizmu prawie wszystko było państwowe, a prywatny biznes tępiony był jak zaraza. W dzisiejszych czasach, przedsiębiorczość naszych rodaków nie ma granic, dajemy sobie radę z każdym interesem i w każdych warunkach, mimo nieprzychylności urzędników. Z czego wynika ta polska moc do uprawiania handlu? Przecież w czasach komuny nie mieliśmy możliwości treningu… A może jednakże mieliśmy.

dofinansowanie

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Istotnie, często mawia się, iż nasz rodak kombinuje, gdyż zawsze uda mu się wyjść z każdej sytuacji znajdując niesamowite wyjście z sytuacji. W okresie komunizmu niekiedy należało właśnie zakombinować, żeby jakoś sobie poradzić. Może takie lekcje przysłużyły się naszym rodakom, że obecnie tak sobie nieźle radzą. A może to geny, no przecież zawsze mieliśmy smykałkę do biznesu, nieistotne czy byliśmy zmuszeni pracować w naszym kraju, czy poza granicami naszego kraju, jakoś się udawało. Z drugiej strony popatrzmy jak dzisiaj sytuacja się przedstawia za granicą. Nasi rodacy, którzy wyjechali do Anglii czy Irlandii nie dość, że dają radę, to dodatkowo zakładają własne firmy. Nie jesteśmy już tylko ludźmi od czarnej roboty, lecz potrafimy poradzić sobie w wielu branżach.

Wróćmy jednak na do Polski. Co wpłynęło na sukces naszej zaradności. Na pewno wspomniana historia i dobre geny, ale również wirtuozeria, której mogą nam pozazdrościć na przykład nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy. No dobra, może mają lepiej działające prawo i wydajniej działające państwo, ale jak coś się dzieje, jakieś zaskakujące wydarzenia to często tracą głowę.

Zobacz informacje i odkryj serwis (https://contra-odszkodowania.pl/odszkodowanie-za-wypadek-w-rolnictwie/), który na pewno Cię zainteresuje. Nie czekaj ani chwili! Wykonaj to natychmiast! Na pewno nie będziesz żałować.

My tymczasem w tym samym czasie znajdujemy sposób na wyjście z sytuacji, nieoczekiwany sposób, jak sobie poradzić w beznadziejnej sytuacji.

Warto jednocześnie przyznać, iż w tej naszej narodowej przedsiębiorczości bardzo była pomocna nam integracja z Europą, czyli z Unią Europejską. Dzięki środkom unijnym dla małych firm i funduszom unijnym dla gmin udało się zdziałać rzeczywiście dużo. Niekiedy bowiem są pomysły i chęci, lecz nie ma wsparcia finansowego. W takim momencie nawet wirtuozeria nic tu nie da, potrzebne jest wsparcie z zewnątrz. Dzięki miliardom z Unii Europejskiej udało się otworzyć wiele firm, zakupić wymagany sprzęt, zatrudnić wiele osób i rozbudować wiele firm.

Opracował Bank BGŻ