Wanna – w których łazienkach taka opcja sprawdza się współcześnie najlepiej i kiedy dobrze jest się decydować na jej montaż?

Aranżowanie łazienki to istotne wyzwanie, w szczególności w polskich mieszkaniach, w których te pomieszczenia są najczęściej dosyć niewielkie. Niestety, w polskich realiach zakup mieszkania jest wielkim wysiłkiem finansowym dla zwyczajnego Kowalskiego, toteż kategoryczna większość osób decyduje się na zakup niewielkiego lokalu, w którym łazienka i kuchnia są pomniejszane na rzecz pozostałych pomieszczeń.

Łazienka, wanna Classic Duo Oval Wide

Autor: KALDEWEI
Źródło: KALDEWEI
Na szczęście, dziś na rynku oferowanych jest dużo interesujących rozwiązań, więc każdy może dostosować urządzenie łazienki do własnych wymagań. Jeszcze do niedawna w łazienkach z reguły była zakładana wanna. Dzisiaj, dużym zainteresowaniem odznacza się też prysznice. Kto powinien decydować się na zamontowanie wanny? Kiedy jest to stosowne rozwiązanie?

Wanna sprawdzi się szczególnie w sytuacji, kiedy posiada się naprawdę dużą łazienkę, zwłaszcza jeśli planuje się montaż wanny wolno stojącej. W przypadku wanien zabudowanych warto zatroszczyć się o to, aby w zabudowie znalazły się półki, w których będzie można przechowywać kosmetyki konieczne podczas kąpieli. Tym sposobem można zaoszczędzić miejsce w pozostałych częściach łazienki. W mniejszych łazienkach z kolei można zdecydować się na założenie wanny w rogu pomieszczenia. Na dodatek, na rynku dostępne są wanny w różnych rozmiarach, dlatego można dobrać wannę optymalną dla wielkości łazienki. Dosyć ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie wanny z prysznicem. Nad wanną montowany jest system prysznicowy, a całość zazwyczaj zabezpiecza się specjalną kotarą, chroniąc podłogę i ściany łazienki przed kontaktem z wodą. Jest to bardzo wygodna alternatywa, gdyż w zależności od możliwości w określonym momencie można wziąć szybki prysznic czy zdecydować się na odprężającą, relaksującą kąpiel.

Wanna w łazience

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform
Reasumując, wanna znakomicie sprawdzi się w przypadku osób, które posiadają dość dużą łazienkę, ponieważ zazwyczaj zajmuje ona sporo miejsca. Jednak nie oznacza to, że posiadacze małych łazienek koniecznie muszą rezygnować z montowania wanny. Mogą dobrać produkt o stosownych gabarytach, gdyż na rynku proponowane są wanny w różnych rozmiarach. Wystarczy wykazać się kreatywnością.