Jak się zachować, gdy spotkają nas problemy na lotnisku? Kiedy nasz lot się opóźnia lub z jakichś przyczyn nie udało nam się dostać na pokład samolotu?

Aktualnie latanie samolotem jest równie rozpowszechnione, co pozostałe formy komunikacji. Zależnie od destynacji jak i odległości możemy podróżować w sposób tradycyjny – autokarem lub pociągiem, lub znaczniej sprawnie oraz z duchem czasu samolotem.

Samolot na lotnisku

Autor: blu-news.org
Źródło: http://www.flickr.com
Choć tego typu forma zmiany miejsca nie jest jeszcze zbyt popularna jeżeli chodzi o kierunki wewnątrz Polski, to ciężko pomyśleć, aby jechać autobusem do Wielkiej Brytanii, gdy posiadamy możliwość sprawnego jak i niedrogiego lotu samolotem.podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/deska-podlogowa/)Zawsze natomiast, gdy coś zyskuje na popularności oraz coraz więcej osob z konkretnej możliwości korzysta, pojawiają się kłopoty, które normują odszkodowania lotnicze (sprawdź polecaną stronę).

Są różnorodne opcje zaniedbań, błędu lub (zobacz https://www.sweet-home.pl/) przypadku, dzięki którym możemy dociekać odszkodowania. Najpowszechniejsze to bez wątpienia opóźniony lot odszkodowanie (odszkodowania za opóźnione i odwołane loty W takiej sytuacji (sporego spóźnienia o przynajmniej 5 godzin) masz prawo domagania się oddania wydanej gotówki. Musisz wiedzieć jednak, iż jeśli przyjmiesz zwrot pieniędzy, przewoźnicy nie są zobowiązani zapewniać ci dalszej pomocy lub przygotowywać dalszej podróży. Przewoźnicy mają obowiązek informowania o twoich prawach oraz o przyczynie znacznego spóźnienia. Takie znaczne opóźnienie to więcej niż 2 godziny albo ponad 4 godziny, kiedy mowa o trasie długości ponad 3500 kilometrów.

Samolot w locie

Źródło: http://sxc.hu/
Tak samo jest w przypadku odwołania lotu lub nie wpuszczenia do samolotu. W takich momentach obowiązkowo musisz być informowany, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Kiedy nie pozwolono ci wejść na pokład, twój samolot został odwołany, albo sprzedano większą ilość biletów aniżeli miejsc w samolocie, linie lotnicze muszą zorganizować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej podobnym środkiem transportu. Mogą także oddać ci pieniądze które wydałeś na zakup biletu, a czasem zapewnić ci darmowy transport do portu lotniczego, z którego przyjechałeś.