Każdy z nas może pomóc – zorientuj się, w jaki sposób przekazać jeden % swojego podatku?

Pomaganie innym to niezmiernie ważny element naszego codziennego życia. O ile nie sprawia nam problemu pomoc bliskim, gdyż zawsze możemy im pomóc w remoncie mieszkania lub pożyczyć albo nawet dać drobną kwotę, jeśli tylko budżet nam na to pozwala, o tyle nie zawsze mamy świadomość, w jaki sposób wesprzeć inne osoby. A jest na to naprawdę łatwy sposób – można przekazać jeden procent swojego podatku sporządzając rozliczenie roczne, do którego każdy podatnik jest zobligowany. Co dokładnie trzeba zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana oraz nie powinna zrobić kłopotu nawet podatnikowi rozliczającemu się pierwszy raz w swoim życiu.

Jeśli interesuje Cię przedstawiany artykuł, odszukaj witrynę, która przedstawia zbliżone tematycznie wątki, też będą z pewnością interesujące.

Wystarczy bowiem, że w deklaracji podatkowej, którą wypełnia, we właściwym miejscu wpisze numer KRS wybranej przez siebie organizacji. Jeżeli rozliczeniem zajmuje się inna osoba, trzeba jej zapisać taki numer, aby wiedziała, jakie konto bankowe podać w tym okienku. Czym jest portret numerologiczny KRS? Jest numerem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, który przydziela się każdej z organizacji lub instytucji. By skontrolować wykaz organizacji wymagających wsparcia finansowego, dobrze jest wejść na serwis internetowy Ministerstwa Pracy. Tam upowszechniony oraz bezustannie aktualizowany jest taki wykaz, zatem decydując się na jedną z organizacji z tego spisu, będziesz pewien, że pieniądze trafią na właściwy rachunek. Aby wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z procedurami, należy w wyznaczonym terminie złożyć swoją deklarację albo o czasie zrobić korektę, gdy pojawiły się jakieś błędy. Mamy na to dwa miesiące, w przeciwnym wypadku wpisana organizacja nie dostanie od nas wsparcia gotówkowego. Organizacja może otrzymać informację, kto przekazał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zaznaczając odpowiednie okienko w deklaracji podatkowej – FUNDACJA NA RATUNEK DZIECIOM Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ.

Dzieci

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już masz orientację, jak przekazać 1 % podatku. Co roku można to zrobić tylko dla jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Możliwe, że ktoś już poprosił cię o wsparcie na określoną organizację, jeżeli nie, możesz samodzielnie poszukać instytucji, jakiej konto chcesz choć w ten niepotrzebujący wysiłku sposób zasilić. Za rok można wybrać inną grupę osób, które również potrzebują pomocy, ponieważ takich organizacji jest w kraju nadzwyczaj dużo.