Posiadasz za dużo niezajętego czasu? Więc nie siedź bezczynnie

Często narzekamy na brak czasu, jednak wbrew pozorom, w momencie gdy mamy go zbyt dużo zaczynamy się nudzić. Nie umiemy znaleźć sobie zajęcia, jesteśmy gotowi i czekamy zdaje się na konkretny impuls, który da nam znak do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na wstępie będzie domowo, ale wcale nie będziemy proponować oglądania telewizji. Zamiast tego, włącz komputer i odtwórz serial, który miałeś już dawno obejrzeć, ale nigdy nie starczało cina niego czasu. Nieważne czy to serial familijny (zabawne komedie), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (serie horrorów) lub serial komediowy. Był jakiś czas temu taki, który planowałeś pooglądać, lecz nie starczyło ci czasu, gdyż właśnie byłeś zapracowany, miałeś dużo zajęć, zacząłeś się już wciągać i nie dokończyłeś go. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, by to nadrobić.

Masz nadmiar czasu? Zabierz się za porządkowanie na przykład szaf, na które na co dzień brakuje ci czasu. Mogą to być również te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (wreszcie ogarniesz strych albo wyrwiesz chwasty), ale także przez to pojęcie można rozumieć domowe naprawy i remonty. Są czasami tego typu małe zaniedbania, które chciałoby się nadrobić, ale nie ma czasu, to jest właśnie dobry moment, aby zreperować zepsutą półkę czy pomalować zabrudzoną już ścianę.
W ten wolny czas możesz też odnowić swoje dawne znajomości. Bez wątpienia masz znajomych, z którymi dawniej byłeś w dobrych relacjach (i nie myślę o byłych partnerach), a których od dłuższego czasu zaniedbujesz, nie do końca z własnej woli, ale niestety przez prawdziwe życie: rodzina, praca, inne poważne sprawy.

Sprawdź autorski serwis (http://questcm.pl/skuteczny-menedzer-online/)! Tam oczekuje na Ciebie nowa rewelacyjna dawka rzetelnych wpisów na ów temat. Nie zwlekaj!

Z powodu nadmiaru wolnego czasu możesz to teraz nadrobić, możesz umówić się z kolegą lub koleżanką, którą dawno nie widziałeś, by powspominać. Możesz też oczywiście odwiedzić jakiegoś członka rodziny, długo nie widzianego.

A słuchając tych porad możesz też tak normalnie spocząć gdzieś w zacisznym miejscu i zastanowić się: kim jestem, dokąd zmierzam, gdzie widzę siebie za kilka lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie możemy sobie pozwolić w codziennej krzątaninie naprawdę wyjdzie ci na dobre. Spośród wszystkich wartości, które posiadamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tego brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć nas samych.