Urządzanie pustego miejsca w każdym domu

W wielu polskich domach widuje się niezagospodarowane ściany – pusta przestrzeń jest szczególnie nieestetyczna, gdy jest do czynienia ze starym budownictwem, gdzie lokale były niezwykle wysokie. Jest sporo metod na udekorowanie pustych ścian – w ostatnim czasie popularność zyskały różnych rozmiarów fototapety czy malowidła, obrazy również są korzystnym pomysłem. Bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może się okazać umieszczenie tam regałów na książki, lub też dodatkowych lamp – na przykład w formie plafonów. Zastosowanie tego rodzaju źródła światła umożliwia pozbycie się efektu niezagospodarowanej przestrzeni na ścianach.

Standardowe sposoby

Salon, obraz

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

W większej części lokali do ukrycia pustej przestrzeni na ścianach najlepszy będzie jednak klasyczny obraz w ramie. Najczęściej na polskich ścianach można spotkać martwą naturę, albo abstrakcyjne krajobrazy. Ostatnio jednak, coraz popularniejsze w sporej liczbie nowoczesnych wnętrz stają się obrazy akty.

Zajmujący materiał? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tu, w serwisie (https://notowaniagpw.pl/), który w tamtym miejscu znajdziesz, również jest coś wartościowego.

Jest to nurt w sztuce nowoczesnej, który kojarzy się z latami dwudziestymi dwudziestego wieku. Generalnie obrazy w tym stylu charakteryzuje akcentowanie geometrii elementów oraz kontrastujące ze sobą barwy. Dzieła tego rodzaju dobrze komponują się z ciemnymi meblami, bądź oklejonymi na czarno. Korzystnie prezentują się również w prostych ramach wykonanych także z ciemnego drewna (heban, dąb i tak dalej).

Ze sklepu czy na zamówienie?

Obrazy na ścianie

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Obrazy można obecnie kupić w wielu sklepach, także budowlanych, gdzie wykonuje się je metodą druku na płótnie malarskim. Malowidło stworzone tym sposobem wygląda bardzo podobnie do oryginalnego malowidła, w ten sposób nie da się jedynie odwzorować śladów po pociągnięciach pędzlem. O ile w wypadku dzieł impresjonistycznych jest to istotny szczegół, o tyle dla art deco nie jest to wada. Obrazy drukowane są dużo mniej kosztowne od oryginalnych, amatorzy sztuki jednak cenią sobie obecność obrazu wykonanego ręką malarza. Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej znanych artystów nurtu art deco jest Andrzej Romański, malarz z Polski znany wśród artystów od lat siedemdziesiątych. Jego dzieła można oglądać w galeriach sztuki, wykonalne jest również zamówienie obrazu według własnych wymagań. Artysta sprzedaje swoje prace również za pośrednictwem internetu (poczytaj).