Potrzebujesz odkurzacza do zadań specjalnych, lecz nie wiesz, jaki wybrać? Sprawdź, jakie masz możliwości

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli bardzo dobrych odkurzaczy. Każdy model jakąś rzeczą się odróżnia, ma różne parametry, jest dobry do różnych zastosowań. Niektóre modele będą odpowiednie do zakurzonych pomieszczeń, kolejne będą idealne do stosowania na mokro.

sprzątanie profesjonalne

Autor: Florian Bugiel
Źródło: http://www.flickr.com

Zanim dokonamy zakupu takiego sprzętu trzeba się zastanowić, w jakich warunkach będziesz go użytkował. Tak jak bowiem napisaliśmy na początku artykułu, ten sprzęt do sprzątania ma różnorakie zastosowania. Niektóre w związku z tym odkurzacze profesjonalne świetnie sprawdzają się do sprzątania na mokro, inne bez wody. Dodatkowo, trzeba sprawdzić prawdopodobny czas używania. Musimy określić, ile czasu będzie stosowany. Całe szczęście podział jest dość czytelny, producenci w związku z tym rozdzielają odkurzacze na trzy podstawowe rodzaje.

Klasa low, to grupa najniższa, medium – średnia, natomiast high wysoka. Klasy są adekwatne w odniesieniu do pyłów, wprowadzono go w 1997 roku. W klasie L mamy odkurzacze przede wszystkim używane do usuwania pyłów. Doskonale usuwają zanieczyszczenia, z którymi mamy do czynienia w zakładach stolarskich jak i przy niewielkich pracach naprawczych. Są też dobre do usuwania piasku oraz żwiru. W klasie średniej mamy odkurzacze odpowiednie do usuwania pyłów po drewnie i materiałów drewnopodobnych. Są także stosowanie do usuwania wypełniaczy albo farb. Ostatnia, najlepsza półka urządzeń usunie groźne dla zdrowia materiały rakotwórcze i zagrażające zdrowiu ludzi.

Czy ten materiał uważasz za cenny? Jeśli tak, to wejdź i przeczytaj więcej – będące tutaj zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

Przeczytaj więcej:

odkurzanie

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com

Maszyny takiej klasy dają sobie radę więc z azbestem, pleśnią, a również pyłami mineralnymi, niklem oraz sadzą. Nabywając tego typu odkurzacz zwracajmy szczególnie uwagę na to, jakiego typu silnik jest użyty. Od jego mocy zależna jest siła ssania jak i możliwości przerobowe. Bardzo ważne są również filtry. Tutaj najistotniejsze jest określenie klasy filtra, który musimy kupić. Musimy zwracać tutaj uwagę na klasy, które opisane były powyżej, czyli L, M oraz H. Musimy również patrzeć na odkurzacze z możliwością samooczyszczania się filtra. Tego rodzaju system daje możliwość wydłużenia czasu naszej pracy.