Jak ćwiczyć, by dostrzec rezultaty? Które ćwiczenia są najbardziej miarodajne?

Może się zdarzyć, że chodzimy na siłownię już od jakiegoś czasu, ale ciągle nie widzimy efektów. Albo zdarza się również tak, że co prawda nabraliśmy masę mięśniową w minimalnym stopniu, ale na tym koniec. Sporo osób przez to popada we frustrację nie rozumiejąc, co jest nie tak w ich treningu. Zdaje im się, że cały wysiłek idzie na marne, z tego powodu również wiele osób się poddaje. Podczas gdy istnieją sposoby, jak sobie z tym radzić, trzeba jedynie pamiętać o ważnych wskazówkach.

Trzeba nie zapominać o nadwyżce kalorii, która jest konieczna przy budowaniu masy mięśniowej. Ćwicząc regularnie na siłowni nie możemy zapominać o dobowym zapotrzebowaniu na kalorie. Bez tej dodatkowej dawki pożywienia nie będziemy w stanie niczego zbudować, tym bardziej jeśli zdecydujemy się na trening siłowy, to musimy naprawdę pamiętać o odpowiedniej dawce kalorii. Nie ma sensu poszukiwać magicznego sposoby na dodatkowe mięśnie, ponieważ coś takiego najzwyczajniej w świecie nie istnieje – dbaj o tkankę mięśniową. Jeśli ktoś obieca nam, że w ciągu miesiąca można stać się kulturystą, to takie obietnice należy włożyć między bajki.

trening

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Budowa masy mięśniowej opiera się na odpowiednich, systematycznych treningach, przy tym niezbędna jest właściwa dieta. Do tego w wielu przypadkach pomagają dodatkowe środki, to znaczy sterydy anaboliczne cykle, lecz zanim się na coś takiego zdecydujemy powinniśmy skonsultować się z odpowiednią osobą, która będzie nam mogła doradzić. Za każdym razem warto dawać z siebie wszystko. Nie (koniecznie – zobacz) może istnieć żadna taryfa ulgowa. Jeśli już zdecydowaliśmy się chodzić na siłownie, to nie powinniśmy tracić czasu na jakieś wątpliwości albo lenistwo. Mało tego, za każdym razem możemy dawać z siebie wciąż więcej, dzięki temu można pokonać swoją niechęć – sprawdź .

Nie oznacza to, żeby przesadzać, dlatego też warto kończyć serię, gdy już wiemy, że więcej już nie damy rady. Jeśli chcielibyśmy naprawdę zbudować prawdziwą masę mięśniową, powinniśmy robić treningi z większym obciążeniem. Podnoszenie większych ciężarów pomaga w uzyskaniu wymarzonej masy mięśniowej. Mniejsze obciążenie jest dobre na początek, ale jeżeli pragniemy naprawdę zbliżyć się do wyglądu kulturysty musimy nie zapominać o zwiększonym obciążeniu.