Śliczne części ozdoby idealne do ożywienia ogrodu

Ogród to nasz prywatny pomniejszony kawałeczek natury. Jeżeli dążymy do utworzenia w nim namiastki naturalnego ustronia, na pewno wygospodarujemy miejsce na kompozycje z kamieni.

Na niedużej działce miejskiej można stworzyć wokół domu przyjazny mały ogród. Zanim zaczniemy projektowanie, bierzemy pod uwagę każdą drobnostce. W miejskim ogródku niezwykle ważne jest stworzenie iluzji większej powierzchni, jak też nasadzenie właściwych roślin. Kamień otoczak, to kamień o zaokrąglonych kształtach, uformowany przez tarcie i obijania się o siebie w korytach płynącej wody.

ogródek

Autor: Ulbrecht Hopper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego jasnoszara tonacja ma szerokie zastosowanie w urządzaniu ogrodów, najczęściej używany do kompozycji oczek wodnych, skalniaków, dekoracji skwerów, zieleńców, kwietników, pasków wokół budynku. Dobrze dobrane i zastosowane otoczaki białe pozwolą powiększyć walory estetyczne każdego ogrodu. Warto wykonać miejsce otoczone krzami i drzewkami, a jako kontrapunkt posadzić krzak lub bylinę kolorowo kwitnącą albo przebarwiającą się na jesieni . Niesłychanie ważna jest jakość użytych tworzyw. Bardzo elegancko wygląda kamienna kostka, ale można także kupić otoczaki białe, które korzystnie akcentują urodę elewacji lub dyskretnie wtopi się w gąszcz roślin – zakupisz je na kohut-kamien.plJeśli chcemy, by nieduża działka wyglądała atrakcyjnie, trzeba zwracać uwagę na pasujące zestawianie elementów. Otoczak biały to fragment skały, część gór, które są opoką i czymś stabilnym.

Jest zagadkowy i skupia na sobie uwagę. Perfekcyjnie komponuje się z różnymi surowcami używanymi do tworzenia przestrzeni dookoła domu, lecz przede wszystkim podkreśla urodę kwiatów. Otoczaki białe w ogródku można uwzględnić w różnorodny sposób. Czasem wystarczy niewiele kamyków albo nawet pojedynczy kamień, żeby stworzyć wyrafinowaną kompozycję. Poszukując rozmaitych rozwiązań, warto brać wzorce z przyrody. Ogródek powinien naśladować naturę, toteż do jego wykonania najlepiej wybrać kamyki o zbliżonym pochodzeniu. Do tworzenia klombów nadają się otoczaki białe i kawałki skał wydobywanych w kamieniołomach.