Patelnia – niezastąpione naczynie w każdej kuchni. Przekonaj się z czym to się spożywa!

Patelnia będzie to urządzenie, jakie jest konieczne w każdej kuchni. To urządzenie w jakim szykuje się bardzo wiele różnych potraw. Jka najbardziej jest bardzo wiele różnorodnych patelni, jakie dzielone będą ze względu na surowiec z jakiego jest wytworzona, ze względu na jej zastosowanie oraz sam typ patelni. Zacznijmy od krótkiej wiadomości : Jakie będą typy patelni?

Otóż bywają 3 podstawowe rodzaje: patelnia klasyczna, patelnia głęboka jak i do grilowania.

Zgłąb ponadto inne informacje dotyczące takiej tematyki. Kliknij tutaj oraz zobacz więcej na temat (http://www.pakujmy.pl/pl/c/Tasmy-pakowe/18) tej kwestii. To też niezwykle Cię zaabsorbuje.

patelnia stalowa klasyczna charakteryzuje się tym, iż jest to okrągłe urządzenie ze spłaszczonym dnem oraz niskimi brzegami. Patelnia głęboka, jest dość podobna do patelni klasycznej z tym, iż jej brzegi będą bezspornie wyższe. Prócz tego większość patelni głębokich będzie przystosowana do gotowania na płytach indukcyjnych. Tymczasem patelnie do grilowania nie posiadają ściśle określonego formatu (są patelnie kwadratowe, prostokątne bądź okrągłe), tymczasem mają jedną znaczącą różnicę, jaka wyróżnia je wśród innych rodzajów. To znaczy posiada ona na dnie naczynia rowki, wybrzuszenia lub kratkę przy pomocy czego do smażonej potrawy od spodu dostaje się powietrze. Taki rodzaj szykowania dań jest niebywale zdrowy, ponieważ nie wymaga dodawania tłuszczu i w dodatku cały tłuszcz z potrawy jest wytopiony. Dlatego jeżeli ktoś nie ma ogrodu, w którym mógłby rozpalić grilla to patelnia do grilowania musi spełnić oczekiwania. Dobrze także wpsomnieć o tym, iż są patelnie o indywidualnym zastosowaniu, jakie wykonane są w taki sposób, by przyrządzać dzięki nim jeden typ dań. Do owych patelni należą patelnie do jajek, naleśników, ryb bądź racuchów.

patelnia

Autor: Scanpan
Źródło: Scanpan

Patelnie również można podzielić ze względu na materiał z którego będzie wyprodukowana. Więc: patelnia może zostać wyprodukowana z aluminium, żeliwa, stali, miedzi a także tytanu. Popularna będzie patelnia stalowa, jaka będzie wyjątkowo solidna jak i dość wygodnie się na niej gotuje. Patelnia stalowa wyjątkowo równomiernie się rozgrzewa przez co gotowanie na niej będzie radością. Najbardziej znane są patelnie stalowe demeyere, jakie są bardzo polecane, przeważnie w knajpach.