Dbaj o planetę i segreguj śmieci wychodzące z własnego domu

Dzisiaj chyba każdy z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że należy segregować śmieci, które produkujemy w naszych mieszkaniach. To nie tylko oznaka dbałości o stan środowiska naturalnego, ale także o zredukowanie konieczności segregowania wszelakiego rodzaju śmieci. Obecnie chyba już nikt na szczęście nie wynosi odpadków do lasu, co jednak zdarzało się jeszcze parę lat wstecz. Jeśli mieszkasz we własnym, wtedy kategorycznie masz zawartą umowę z odbiorcą śmieci.

odpady

Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy jednak mieszkasz w wieżowcu, wtedy wywożeniem śmieci powinna trudnić się wspólnota mieszkaniowa. Jeżeli mamy do czynienia z takimi przypadkami, wówczas to zarząd wspólnoty mieszkaniowej jest odpowiedzialny za znalezienie firmy, która zajmie się wywozem śmieci. Odbiór odpadów to współcześnie bardzo dochodowy interes, dlatego mnóstwo przedsiębiorstw obecnie zajmuje się świadczeniem tego typu usług. Jeżeli jednak chcesz być naprawdę ekologiczny, wówczas kategorycznie powinieneś także zastanowić się nad tym, gdzie wywozić odpady, które nie nadają się do wyrzucenia do normalnego śmietnika.

Jeżeli przyjrzysz się dobrze etykietom na poszczególnych kontenerach, na pewno zauważysz, że można do nich wrzucać kartony, do drugiego z kontenerów – szkło, zaś do kolejnego można wyrzucać wywozem (polecamy opinie na nasz temat) zmieszane. Kiedy chcesz natomiast wyrzucić przykładowo sprzęt elektroniczny, wówczas z pewnością nie możesz wyrzucać ich do tradycyjnych kontenerów. Wtedy powinieneś zadzwonić do miejsc, które parają się odbiorem tego rodzaju odpadków. Jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z usług takiej firmy, wówczas musisz liczyć się niestety z koniecznością opłacenia dodatkowej opłaty za usługę – chyba, że Twoja wspólnota mieszkaniowa podejmuje się opłacania odbioru tego rodzaju śmieci.
śmietnik

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Okazuje się jednakże, że koszty, które poniesiesz w związku z wywożeniem tego typu śmieci, mogą zostać Ci zwrócone – dzisiaj na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się skupowaniem części takich odpadów. Taki skup (skup rtv i agd warszawa) surowców wtórnych (odnośnik) to z pewnością świetny sposób na to, by przynajmniej część pieniędzy Ci się zwróciło. Jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż posiadanych śmieci takiej firmie, wtedy kategorycznie nie tylko zwrócą Ci się koszty transportu, ale możesz dodatkowo trochę zarobić.