Najlepiej mieszkać na wsi czy w mieście?

Zmieniają się preferencje dotyczące idealnego miejsca do życia. Ludzie mają przeróżne gusta. Jedni preferują jasne kolory, inni ciemne. Jedni samochody, inni rowery. Jedni psy, a jeszcze inni koty. Podobnie jest z upodobaniami, które dotyczą miejsca zamieszkania. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia na wsi. Pragną mieć wszędzie blisko, wygodnie, zimą nie martwić się o ocieplenie oraz odśnieżanie, a jesienią o grabienie liści. Jednak wiele osób marzy o domku poza miastem.

wiejski ogród

Autor: ChodHound
Źródło: http://www.flickr.com/photos/chodhound/177179851/
Cenią prywatność, zieleń, bliskość przyrody, relaks na łonie natury|Każdy z nas jest inny, inne mamy ponadto preferencje co do miejsca zamieszkania. Trend na świecie jest czytelny – młode osoby przeprowadzają się do miast, gdyż tam jest więcej pracy. Co za tym idzie żyją w blokach i ta forma lokatorstwa cieszy się coraz większą popularnością. Wśród dużej liczby osób coraz większa jest jednak tęsknota za naturą, za dzieciństwem, za wsią. Gdyby tylko mieli taką możliwość, od razu sięgnęliby po małe domy jednorodzinne projekty i rozpoczęli urządzanie swojego wymarzonego malutkiego gniazdka – a ten kto ma możliwość, korzysta z Krajobrazów.

Jednak wielu osób na to niestety nie stać. Nie oszukujmy się – budowanie domu oraz jego utrzymanie to o wiele większy koszt niż życie w bloku w mieście. Ważna jest także wygoda – ze wsi trzeba zazwyczaj dojechać do pracy, o wiele wcześniej wstawać. Czasami przeszkadzają zaspy, przez które możemy się spóźnić czy też wcale nie dojechać do celu. Nie oszukujmy się – domek na wsi to duże wyzwanie. Mimo że małe domy jednorodzinne projekty wyglądają uroczo, to często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak kłopotliwe bywają, dopóki w takim nie zamieszkamy. Musimy więc dobrze się zastanowić, co nam pasuje. Niektórzy mimo wszelkich niedogodności nie wyobrażą sobie mieszkania w bloku. Gdy tylko osiągną samodzielność, natychmiast zaczną odkładać pieniądze na domek, potem przeglądają małe domy jednorodzinne projekty i zabierają się do działania. Mimo, że budowa (sklep budowlany) domu to ogromny wysiłek, oni się nie poddają, podążają za swoimi marzeniami.

miasto nocą

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Starają się zdobyć jak najtańsze materiały budowlane oraz jak najwięcej zrobić sami, by tylko koszty nie były zbyt wysokie. Wreszcie, po kilku latach udaje im się. Wraz z rodziną zamieszkują w przytulnym, własnym domku wykonanym na podstawie małe domy jednorodzinne projekty. Zimą ogrzewają się przy kominku, a latem relaksują wraz z rodziną w ogródku. Mają własny warzywniak, altanki i grilla. Chcą żyć na wsi już na zawsze, bowiem najważniejsza dla nich jest przestrzeń, swoboda i kontakt z naturą, której w mieście nie mogą doświadczyć w odpowiadającej im ilości i intensywności.