Jakie są typy luster? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co należy zwracać uwagę?

Bardzo trudno aktualnie nawet sobie wyobrazić dom bez lustra. Lustro powieszone w łazience, salonie czy sypialni jest niezwykle istotne, bo spełnia istotną rolę w życiu każdego z nas. Jest też ciekawym akcentem w różnych aranżacjach wnętrz, bo przy okazji świetnie powiększa i doświetla konkretne pomieszczenie.

lustro w salonie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Nim dokonamy wyboru powinniśmy zobaczyć nie tylko cenę oraz rozmiar, ale również grubość tafli. Wśród luster dekoracyjnych wyróżnić jesteśmy w stanie tzw. lustra zwykłe i kryształowe. Jedne z nich są bardzo często tańsze, mogą występować w trzech grubościach, co oznacza 3, 4 i 5 milimetrów. Niestety lustro o grubości 3 mm może się wyginać oraz zniekształcać obraz, tak więc miejmy na uwadze, by wybierać odpowiednio grube i wysokie lustra. Im więc twardość takiego lustra jest bardziej wysoka, tym jest lepsza, to jest też znikome ryzyko starcia i zarysowania powierzchni.

Zaś lustra kryształowe są szlifowane z tak zwaną fazą, czyli ściętymi po skosie brzegami. Ich tafla dość często ma około czterech i pięć mm.. Lustro na pewno jest koniecznym elementem każdej z łazienek, i to bez względu na jej wielkość oraz styl. Jest konieczne w trakcie wykonywania podstawowych czynności, które wiążą się na przykład z czesaniem, goleniem czy myciem zębów. Wybierając najbardziej odpowiednie lustro dla naszych wymagań, powinniśmy się zastanowić, czemu ono ma służyć. Czy jest nam konieczne podczas wykonywania najważniejszych czynności, a może ma jeszcze inne zadanie, takiego typu jak optyczne powiększenie przestrzeni? Bez względu na model lustra (zobacz na stronie Parcie na Szkło), musimy uwzględnić wszystkie korzystające z tego miejsca osoby, to może sprawić, iż powiesimy lustro na właściwej wysokości, to sprawia, że każdy będzie mógł bez problemu z niego skorzystać.

okrągłe lustro w łazience, łazienka

Autor: 國豪 徐
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród luster łazienkowych spotkać możemy lustra różnego typu, jak prostokątne lub owalne, lustra o różnych wymiarach i z najbardziej rozmaitym typem oświetlenie. Bardzo często z powodów praktycznych takie lustra wiesza się tuż nad umywalką. Lustro łazienkowe zlokalizować możemy także wzdłuż wanny na większej części ściany. W dzisiejszych czasach na rynku znajdziemy także propozycje szafek łazienkowych, które mają zamontowane jedno lub kilka luster. Dość ciekawe są także lustra zamawiane na wymiar, jednakże gdzie takie zakupić? Wydaje się, iż jak lustra na wymiar w Warszawie jparcienaszklo.com.pl/jak-pracujemym.