Aranżacja pomieszczeń

Zaaranżowanie niedużego mieszkanka to prawdziwy test pomysłowości dla jego posiadaczy. W sytuacji, gdy każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, nieocenione okażą się aranżacyjne sztuczki, jakie pozwolą mieszkać wygodnie, ale i stylowo.

Niewielki metraż wymaga pójścia na kompromisy. Nie oznacza to jednak, iż wystrój wnętrza nie będzie efektowny. Podpowiadamy, w jaki sposób na małej przestrzeni dobrze się urządzić.

Każdy projektant wnętrz w podobnej sytuacji sięgnie po stonowaną gamę odcieni – sprawdź ten adres: . Powodów jest parę. Znaczenie ma tak stylistyka pomieszczenia, jak także fakt, iż jasne kolory pozwalają umiejętnie ukryć rzeczywisty metraż wnętrza. A więc aranżując wystrój pomieszczeń postawmy na jedną gamę odcieni. Wyraziste akcenty kolorystyczne traktujmy jedynie jako dopełnienie aranżacji. Urządzona w kolorze bieli, jasnych beży czy gołębich szarości kuchnia, pokój dzienny albo sypialnia wydadzą się wtenczas znacznie bardziej obszerne, aniżeli kiedy dominuje w nich koralowy, granat, purpurowy albo ciemna zieleń.

urządzone mieszkanie

Autor: Christian Jensen
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o projektowanie wnętrz o małych rozmiarach warto pamiętać o tym także przy wyborze podłogi. Niezależnie od tego, czy podobają nam się kafle, drewno bądź korkowe okładziny zdecydujmy się na jeden rodzaj materiału. Powierzchnia podłogi będzie wtedy motywem nadrzędnym, spinającym cały zamiar aranżacyjny. Równie istotny jest wybór oświetlenia. Z pomocą kinkietów, punktowych lamp czy zestawów diodowych ukrytych np. we wnękach w ścianie albo w podwieszanym suficie możemy podkreślić wybrane elementy wystroju wnętrza jak też optycznie powiększyć powierzchnię. Pamiętajmy, iż umiejętne manewrowanie światłem spotęguje wrażenie przestronności. Przemyślmy również zakup szklanych albo częściowo przeszklonych wewnętrznych drzwi. Czytaj więcej: .

Dla zaakcentowania przestronności pomieszczenia warto posłużyć się drobną iluzją. Prosty trik aranżacyjny pomoże zaznaczyć pozytywy wnętrza jak też zakamufluje jego słabe strony. Rezultat trójwymiarowości a także głębi małego pomieszczenia można osiągnąć z pomocą lustra. Ustawmy je w tenże sposób, by w odbiciu dostrzegalny był kluczowy fragment wystroju. Analogiczne złudzenie zapewni fototapeta.

Aby poszerzać wiedzę w tym dziale – kontynuuj poszukiwania (http://www.dawsystem.pl/cennik-uslug-elektrycznych/) następnych interesujących wątków w wielu postach. Kliknij w ten link i studiuj do woli.

Dobierając motyw mostu, uliczki albo po prostu ciekawe, przestrzenne zdjęcie można w nieskomplikowany sposób optycznie zwiększyć wąski przedpokój, niedużą łazienkę bądź kuchnię.