Centralny odkurzacz luksus każdego domownika

W małej garsonierze czasem nawet nie chce nam się odpalać odkurzacza bierzemy do ręki miotłę i w kilka minut mamy ogarnięty bałagan z podłogi. Ale, kiedy mamy duży dom trzeba chodzić do każdego pokoju z odkurzaczem. A ile biegania z odkurzaczem mają sprzątaczki w biurowcach? Te to rzeczywiście muszą się napracować. Dlatego ktoś z wizją do większych domów wymyślił odkurzacze centralne. To najlepsze rozwiązanie w wielkich mieszkaniach, domach i budynkach użyteczności publicznej.

Odkurzacze DOMAN

Źródło: http://www.doman.com.pl/

W naszym kraju jest kilka firm, które instalują system do odkurzaczy centralnych. System takiego odkurzania, to instalacja dużego odkurzacza w jednym miejscu i doczepienie do niego rur ssących. To świetne rozwiązanie, bo można odkurzać o każdej porze dnia i nocy bez hałasu i co istotne pojemnik w takim odkurzaczu jest wymieniany raz na kilka miesięcy. Co ważne firmy zajmujące się takim rodzajem odkurzaczy zadbały o to, by system oczyszczał przy okazji powietrze.

Duży budynek, fajne rozwiązanie

Jeżeli chcemy by nasze cztery kąty lśniły czystością, tak jak chciałaby tego perfekcyjna pani domu, czyli każda teściowa. Musimy pomyśleć o pomocy w postaci nowych techniki. Do takich właśnie pomysłów należą odkurzacze centralne – czytaj więcej. Dzięki zamontowaniu rur w ścianach, podłodze a zdarza się, że i sufitach można odkurzać wszystkie pomieszczenia bez wyciągania odkurzacza. Wystarczy, że zamontowany zostanie cały system, czyli poza rurami jednostka centralna – silnik całego urządzenia i duży pojemnik na brudy.

odkurzacz

Autor: Hoover
Źródło: Hoover

Każda idź do serwisu prowadzi właśnie do pojemnika, a w domu jest zakończona gniazdkiem, do którego trzeba podłączyć rurę ssącą. To naprawdę fajna opcja. Nie musimy przejmować się hałasem, bo pojemnik na brud i kurz razem z silnikiem mogą zostać zainstalowane na przykład w piwnicy. Wszystko jest zależne od tego czy montowany jest taki system w zwykłym domu, czy może w wielkim biurowców. Ten pomysł sprawdzi się w wielu miejscach, nie tylko w naszych domach. Obecnie przy budowaniu większych budynków użyteczności publicznej od razu bierze się pod uwagę instalacje odkurzacza centralnego, żeby później nie było żadnych kłopotów przy jego instalacji.