Jak zacząć remont mieszkania? O czym wypada pamiętać?

Jeśli chcesz całkowicie odmienić swoje mieszkanie, powinieneś cały proces dogłębnie przemyśleć i rozplanować. Sęk w tym, by wszystko przebiegło rewelacyjnie i po twojej myśli. Remontowanie mieszkania w stanie deweloperskim czy dopiero co postawionego domu to wcale nie taka prosta sprawa. Podobnie jest w przypadku pełnego, remontu naszych czterech kątów.

transport mebli

Autor: Sunset Removals
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim dobrze jest rozważyć kwestie takie jak usługi transportowe czy transport mebli ? A może zacząć od zaopatrzenia się w farby do ścian? Co najistotniejsze dobrze jest pieczołowicie zaplanować przestrzeń w danym pokoju czy całym domu. Wręcz powinniśmy przemyśleć, czy korzystna będzie ścianka działowa lub postawienie dodatkowej ścianki. Można skorzystać z pomocy profesjonalnego architekta, który pomoże nam od A do Z lub możemy zlecić jedynie projektowanie firmie, u której chcemy określone meble zamówić. Ogólnie, jeśli zależy nam na nowoczesnym wnętrzu, poleca się zrezygnować z dodatkowych ścianek. Otwarta przestrzeń to bez dwóch zdania bardzo korzystne rozwiązanie. Jednak oczywiście zdarza się tak, że mamy do dyspozycji niewielki metraż, a dodatkowy pokój czy biuro są nieodzowne. Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie remontujemy, musimy przemyśleć, jakie będzie jego przeznaczenie. Masz wieloosobową rodzinę? Wybierz kanapę narożną. Remontujesz przedpokój? Wybierz farbę na ściany, którą nietrudno jest myć. Lubisz odprężające, gorące kąpiele? Wybierz wannę zamiast prysznica. Sęk w tym, że remont to ogromne przedsięwzięcie, które organizuje transport (link do strony) parę dobrych lat.

transport

Autor: Mattox
Źródło: http://www.sxc.hu

Wypada więc na tyle dobrze rozważyć każdy ruch, by być usatysfakcjonowanym każdego dnia.

Sprawdź ten link – ta wskazówka z www pokaże całkowicie nową porcję materiałów na temat, który może wydać Ci się godny zgłębienia.

Należy zacząć od farb oraz pokrycia podłóg. Wybór pomiędzy panelami i parkietem oraz określonymi kolorami farb to kwestia indywidualna. Jeżeli nie dysponujemy dużym samochodem i nie mamy w zasięgu ręki silnych pomocników, warto rozważyć profesjonalne usługi transportowe – zobacz na Transport mebli w przypadku remontu to kwestia nieodzowna. Jeżeli chodzi o dodatki i elementy dekoracyjne to nimi najlepiej zająć się na sam koniec. Gdy mamy gotowe ściany, podłogi możemy dobierać obrazy, ramy na zdjęcia czy szklane wazony.