Przeprowadzenie audytu na etapie sporządzania i przesyłania do eksploatacji struktur teleinformatycznych

Współczesne organizacje, ze względu na dynamicznie przekształcające się uwarunkowania prowadzenia własnej aktywności biznesowej przymuszone są do wdrażania w bardzo krótkim okresie ulepszeń, modyfikacji istniejących produktów czy też świadczonych usług. Jest to wszechstronna metodyka zarządzania projektami, jaką można bez trudu dostosować do projektów z różnych zakresów i o rozmaitej wielkości. Metodyka jest standardem użytkowanym w Wielkiej Brytanii i praktykowanym na całym świecie. W Polsce PRINCE2 często jest nieodzowny przy projektach rządowych, albo związanych z dopłatami unijnymi.

robienie audytu bezpieczeństwa

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Określone i sprawdzone najbardziej odpowiednie praktyki nadzorowania projektami to PRINCE2.

Jeżeli zaintrygował Cię taki artykuł, sprawdź przykłady umieszczone tutaj. Z pewnością odnajdziesz tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Egzamin jest konieczny, by móc się nim posługiwać. PRINCE2 zachęca do formalnego uznania odpowiedzialności w projekcie i koncentruje się na tym, co projekt ma dostarczyć, z jakiego powodu, kiedy, gdzie i dla kogo. Kluczowym działaniem na rzecz zabezpieczenia interesów organizacji jest weryfikacja działania zarówno wyeksploatowanych wyjść technicznych, jak i przyjętych rozstrzygnięć organizacyjnych, mających zapewnić bezpieczeństwo wymiany danych, struktur i narzędzi teleinformatycznych. Audyt (ile trwa audyt bezpieczeństwa informatycznego) obejmuje sprawdzenie bieżącego stanu przetwarzania danych osobowych w organizacji zarówno pod kątem kwestii technicznych, jak i organizacyjnych. Audyt bezpieczeństwa informatycznego sprawdza spełnienie żądań przedstawionych w zarządzeniu w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych, oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać sprzęty i systemy informatyczne które służą do przetwarzania danych osobowych.

bezpieczeństwo w internecie

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com
Zamysłem audytu jest wykrycie rzeczywistych, także ewentualnych luk i pomyłek w oprogramowaniu, konfiguracji urządzeń informatycznych, portalach i aplikacjach webowych, które mogą być spożytkowane do naruszenia bezpieczeństwa wytwarzanych informacji, a także bezpieczeństwa jednostki, bądź jej petentów – PositivePro Sp. z o.o..

Ten proponowany serwis www posiada wciągające dane na omawiany temat, więc, jeśli ta tematyka Cię absorbuje, to sprawdź to koniecznie.

Wykonanie audytu na etapie produkowania i przekazywania do eksploatacji struktur teleinformatycznych zezwala dostarczać odbiorcom rozstrzygnięcia gwarantujące dokonanie wymaganego pułapu bezpieczeństwa w fazie eksploatacji.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>