Festiwal jako przegląd muzyki o klimacie powtarzalnym

Jazz jest najbardziej fenomenalnym zjawiskiem całej przeszłości muzyki ogólnoświatowej. Dzisiaj po wielu latach rozwój jego na tle ogólnej pozycji i w muzyce w ogóle w sztuce światowej są wprost doskonałe. Muzyka jazzowa jest syntezą sprzeczności. Jest typem muzyki powstałym w wyniku połączenia muzyki europejskiej, afrykańskiej i amerykańskiej.

Historia jazzu obfituje w próby spajania tej muzyki z fragmentami muzyki rozrywkowej, poważnej, lub ludowej. Muzykę jazzową uwypukla przede wszystkim nadzwyczaj obfity rytm, dlatego muzyka reprezentująca zupełnie inne cechy skierowała uwagę twórców na sposobność wykorzystania również i rytmu jako dominującego fundamentu. Jazz jest do chwili obecnej w stanie ciągłych stylistycznych, wykonawczych, instrumentalnych przeobrażeń w rezultacie których wykształciła się duża liczba modyfikujących się i nawzajem na siebie oddziałujących odmian kierunków. Mnóstwo dodatkowych informacji poznasz na stronie . Tym, co niewątpliwie odróżnia jazz od pozostałych typów muzyki jest specyficzny rytm, szczególna dla Europejczyka dość nieregularna pulsacja, improwizowanie, brak sztywnych rodzajów muzycznych, luźne modelowanie materiału dźwiękowego, frazowanie, wyrażanie, intonacja. Tło dziejowe dla powstania jazzu stanowi przyjazd niewolników czarnoskórych na Karaiby. W tym miejscu mieli oni okazję po raz pierwszy spotykać się z europejską kulturą i religią. Mimo iż sporo rzeczy było im zupełnie odmiennych, udało im się wyszukać pewne miejsca wspólne, jakie pomogły im zaaklimatyzować się w nowym świecie.

Publiczność w trakcie koncertu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
OFF Festival to festiwal muzyczny o charakterze cyklicznym, obejmujący szeroko pojmowaną muzykę alternatywną. Pierwsza odsłona odbyła się w 2006. Festiwal każdego roku przedstawia eklektyczny program muzyczny adresowany do kompetentnej i świadomej widowni.

Już istnieje moja strona – kliknij w poniższy link, poczytaj temat i napisz proszę swój komentarz. Będziemy szczęśliwi.

Już po raz kolejny przyciągnie do Polski najciekawszych artystów światowej alternatywy.

To odpowiednie miejsce, ażeby poznawać śmiałe muzyczne trendy, obserwować występy legendarnych i ikonicznych kapel, a także korzystać z mnóstwa kulturalnych atrakcji jak wystawy i projekcje filmowe- czytaj tutaj więcej. Pracowicie wyselekcjonowany, różnorodny line-up zapewnia moc muzycznych doznań.