Płytki używane do ozdoby wnętrz

Płytki ceramiczne są od dawna używane do wykończenia pomieszczeń, nie tylko na posadzki i ściany w toaletach i kuchniach, ale także do pozostałych wnętrz. Także salony i pokoje gościnne stwarzają unikalnym, ręcznie malowanym płytkom niemało możliwości do stworzenia szczególnego temperamentu danego wnętrza.

obrazeczek - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Są one nadzwyczaj praktyczne ze względów estetycznych, ale także mają tę wartość, że łatwo można je myć bez szwanku dla ich estetyki. Przeznaczenie wszelakiego gatunku płytek gwarantuje łatwość utrzymania higieny – malowane płytki ceramiczne to mój faworyt.

Ręcznie malowane płytki ceramiczne – serwis internetowy – są idealnym tworzywem do tradycyjnej kuchni, gdzie przestrzenie materiałów powinny spełniać podwyższone wymogi, jak choćby wodoodporność, czy łatwość konserwacji. Malowane płytki dobrze nadają się do ułożenia w okolicach pieców i piecyków, gdzie tworzyć mogą zarazem ozdobę, jak i osłonę dla ścian i podłóg przeciw zbytniemu nagrzewaniu. Wspaniale nadają się na tworzenie rustykalnych pomieszczeń o rozmaitym wystroju.

Płytki takie zdołają być wykorzystane zarówno przy obudowie wkładów kominkowych, jak i w ceramicznych kompozycjach ściennych, bądź na podłogach. Ręcznie formowane i malowane płytki o nietypowych formach, atrakcyjne pod względem faktury i odcienia z pewnością wzbogacą wystrój każdego wnętrza i uczynią każdy kominek prawdziwym dziełem sztuki.

Malowane płytki ceramiczne (odwiedź serwis) zdołają występować w formie obrazków ceramicznych, wówczas mają z tyłu przyklejony korek i zawieszkę z rafii, albo też zdołają funkcjonować jak fotografia na stole, czy komodzie, wtedy z tyłu są wykończone płytą z podpórką. Płytki malowane jest możliwość spożytkować jako dekor ceramiczny, wmontowany pomiędzy, bądź na istniejące płytki w kuchni, toalecie, korytarza, holu. Płytki ceramiczne są także wykonywane ręcznie.
Poprzez manualne rzeźbienie i motyw dekoracyjny każda płytka jest wyjątkowa i niepowtarzalna, jest swego gatunku małym dziełem sztuki. Płytki są pokrywane ładnymi fantastycznymi szkliwami, bądź malowane farbami i szkliwione – sprawdź pełną ofertę na tej stronie. Producenci bardzo dbają o wytrzymałość, również stylistykę swoich wyrobów.