Jak wykończyć swój dom? Czy warto kupić gotowy projekt czy raczej zdecydować się na wynajęcie architekta na wyłączność?

Nie da się zaprzeczyć, że budowa własnego domu to nie lada wyzwanie – wie o tym chyba każdy, kto przynajmniej raz podjął się tego typu zadania. Nawet nie zdajesz sobie obecnie sprawy, jak dużo różnego rodzaju decyzji będziesz musiał podjąć – i bardzo często okaże się, iż są to decyzje w sprawach, o których tak naprawdę nie masz żadnego pojęcia. Jeżeli czujesz się bardzo niepewnie, oczywiście zawsze możesz zatrudnić specjalistę i to jemu powierzyć wykonywanie takich zadań – w takich wypadkach musisz jednakże liczyć się ze sporymi kosztami, a przecież nie od wczoraj wiadomo, iż budowa domu może pochłonąć praktycznie każde pieniądze, zatem dodatkowe koszty tak naprawdę nikomu nie są na rękę. Co zatem wybrać, na co dokładnie się zdecydować?

Jest to na pewno ciężkie zagadnienie, jednakże postaramy się nieco Ci pomóc i rozwiać Twoje podstawowe wątpliwości.

tworzenie projektu

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba zacząć od projektu domu – możesz kupić gotowy projekt albo zdecydować się na zaangażowanie specjalisty – architekta, który zrobi specjalnie dla nas projekt naszego wymarzonego domu. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie z pewnością ma swoje wady i plusy.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie warty zainteresowania, to kliknij tu. Zaprezentowane tam materiały także Cię zaciekawią – to bardzo użyteczne informacje!

Za wybraniem pierwszej opcji bez wątpienia przemawiają przede wszystkim koszta – zakup gotowego projektu domu może być kilkukrotnie tańsze niż zaangażowanie architekta. Równocześnie w tego rodzaju projektach nie będziesz mógł dokonywać zmian – musisz zatem przyjąć idealnie taki projekt, jaki kupisz. Z drugiej strony zaangażowanie architekta zdecydowanie będzie kosztowało o wiele więcej – Biuro DuArt.

Nawet jeżeli zdecydujesz się na to, aby projekt Twojego domu robił architekt Konstancin Jeziorna, a nie dla przykładu architekt z Warszawy, i tak cena jego usług praktycznie powali Cię na kolana. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest idealne dla tych wszystkich, którzy mają określoną wizję swojego przyszłego domu i chcą wcielić ją w życie – w takich wypadkach architekt Konstancin Jeziorna bez wątpliwości będzie najlepszym wyborem (architekci – Konstancin Jeziorna).

Niezależnie od tego, na co konkretnie się zdecydujesz, musisz pamiętać, aby poważnie przemyśleć swoją decyzję – w współczesnych czasach stawianie domu(zobacz kominki dachowe) jest nie lada wyzwaniem, dlatego na pewno musisz się do tego zadania dobrze przygotować. Jeżeli rozważysz dobrze wszelkie za i przeciw, posprawdzasz dokładnie oferty wszystkich architektów w mieście i obejrzysz gotowe projekty, niewątpliwie podejmiesz właściwą decyzję.