Tanie i wygodne wysyłanie paczek kurierem Czytaj na ten temat więcej

Opcji jest kilka: Poczta, przedsiębiorstwa kurierskie, paczkomaty bądź tanie serwisy Brokerów kurierskich. Jeszcze nie tak dawno najpopularniejsze było wysyłanie paczek pocztą. W owym celu należało udać się do placówki pocztowej i nadać przesyłkę w okienku – nierzadko po krótszym lub dłuższym oczekiwaniu w „ogonku”. Jednostki, które decydowały się na przesyłkę kurierem posiadały dwie opcje. Zamówienie kuriera telefoniczne, po czym goniec nadjeżdżał, wypisywał list przewozowy i fakturę oraz pobierał opłatę. Ewentualnie adresant mógł samodzielnie nadać przesyłkę w siedzibie firmy kurierskiej.

Dzisiaj każdy kto ma do wyekspediowania paczkę, szczególnie jeżeli jest osobą prywatną, może skorzystać z propozycji serwisów pośredniczących i ułatwiających zamawianie kuriera. Parę lat temu pojawiły się pierwsze serwisy on-line tak zwane platformy wysyłek (tu pełny regulamin (ściągnij) Patron Service).

Skoro objaśniana kwestia Cię interesuje i chcesz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz w treści (www.sigma-rachunkowe.pl/) – to nieco odmienny punkt widzenia na tę sprawę.

Obecnie bardziej znane określenie to broker kurierski. Ich największą zaletą jest cena wysyłek, o wiele mniejsza niż wprost w jednostce kurierskiej, a częstokroć również niższa aniżeli na poczcie. Kolejną ich główną zaletą jest prostota z jaką można zamówić kuriera – przez sieć internetową.

paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com

Każda platforma przesyłek to przede wszystkim – z punktu widzenia nadawcy – strona www, jaka umożliwia prędką wycenę przesyłek i dobór i zamówienie kuriera on-line. Jak wygląda to kroczek po kroczku? Odwiedzamy stronkę wybranego serwisu: Podajemy w blankiecie informacje tyczące się paczki: waga, wymiary. Określamy w blankiecie opcjonalne usługi ponadprogramowe, na przykład ubezpieczenie przesyłki. Dostajemy wycenę paczki a także spis dostępnych usług – w przypadku gdy jeden broker ma w ofercie usług więcej aniżeli jednej firmy kurierskiej – wybieramy po czym zatwierdzamy wycenę. Przekazujemy nasze dane, a więc adres z którego przesyłka będzie przesyłana. Podajemy również dane odbiorcy, czyli adres, na jaki przesyłka ma zostać dostarczona.

Sprawdzamy poprawność danych i zatwierdzamy całe zlecenie, po czym zostajemy przekierowani do płatności on-line. Dokonujemy zapłaty z banku i automatycznie wracamy ponownie na stronę serwisu kurierskiego. Otrzymujemy do wydruku list przewozowy. W zależności od systemy konkretnego brokera kurierskiego list przewozowy bądź tak zwana etykieta wysyłana jest mailem lub do wydruku wprost z witryny internetowej. Czekamy na kuriera. Na witrynie możliwe jest śledzenie przesyłek w Patron Service.