Jak dać sobie radę z mało wdzięcznym zadaniem czyszczenia okien?

Większość z nas przywiązuje niemałą wagę do wyglądu naszego otoczenia. Po prostu lepiej się czujemy jeśli wokół nas panuje czystość i ład. Rzecz jasna w naszych domach większość roboty wykonujemy sami, co jest – trzeba przyznać – cokolwiek kłopotliwe. Nie ma jeszcze wielkiego kłopotu gdy musimy odkurzyć, pozamiatać czy też poukładać odzienia w szafie.

mycie okien na wysokościach

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak gdy co pewien czas zabieramy się za poważne prace porządkowe przydałaby się pomoc, tym bardziej jeżeli w grę wchodzą prace trudne do wykonania (np. umycie okien). Nie wszyscy z nas dysponują umiejętnościami cyrkowca. Niektórzy zaś nie preferują robót na większych wysokościach. Wyjściem z sytuacji może być wtedy wsparcie kogoś uczynnego, sąsiada bądź sąsiadki.

Czy prezentowany temat wydał Ci się ciekawy? To świetnie, gdyż gdy klikniesz tu, przeczytasz pożyteczne informacje (http://goldkram.eu/), które Cię niewątpliwie zaabsorbują.

Nie będzie to jednak doskonałe podejście, bowiem nadwyrężając cierpliwość znajomych można ich stracić…

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wyszukanie sprawdzonej, trudniącej się utrzymywaniem czystości firmy, która to za nas wykona te – uznać trzeba – niewdzięczną pracę na wysokości. Starczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: prace wysokościowe Gdańsk, i mamy sprawę „z głowy” . Nie musimy się obawiać o przyjaciół i sąsiadów a okna są czyste. Oczywiście w przypadku zamówień indywidualnych można by stwierdzić iż jest to jakiegoś rodzaju fanaberia.

Zupełnie inaczej ma się sytuacja w wypadku instytucji. W tychże przybytkach nierzadko nie da się obejść bez wsparcia specjalistycznych jednostek – częstokroć z racji dużej ilości okien ulokowanych na dużej wysokości, a najczęściej okna te nie są otwierane. Najistotniejszą jednak kwestią w tychże przedsiębiorstwach są przepisy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, które wymagają by roboty na wysokościach wykonywali pracownicy stosownie przeszkoleni i asekurowani. Trudno domagać się od każdej firmy aby wysyłała pracownika na przeszkolenie i zainwestowała w specjalistyczny sprzęt takie jak podnośniki koszowe. Zobacz ciekawą ofertę firmy specjalizującej się w tego typu zleceniach zamów podnośnik. Na pewno udzielą Ci wszelkich specjalistycznych informacji.

mycie okien

Na pewno prościej i taniej jest odnaleźć odpowiednią, wypróbowaną firmę usługową. Oczywiście większa część takich firm porządkujących posiada w swojej ofercie cykliczne czyszczenie okien w ramach umowy, niemniej jednak w praktyce część firm wykorzystuje do tego rodzaju robót podwykonawców z posiadających stosowne uprawnienia (zwykle są nimi członkowie klubów wysokogórskich).