Czy wiedziałaś, co Twoje dzieci robią w sieci? Warto to kontrolować!

W dzisiejszych czasach dzieci oczywiście o wiele więcej czasu spędzają przed komputerami niż na podwórku. Jeżeli Twoje dziecko również takie jest – a prawdopodobnie tak – musisz zwracać baczną uwagę na to, co dokładnie Twoja pociecha robi w internecie. Nie da się chyba zaprzeczyć, że internet jest pełny niebezpieczeństw i treści, jakich dzieci oczywiście nie powinny zobaczyć. Jeśli zatem Twoje dzieci muszą spędzać dużo czasu przy komputerach, musisz mieć nad tym jakąś kontrolę.

Sprawdź, w które gry gra Twoja pociecha
czytaj dalej o grach farma

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, co dzieci najczęściej robią w internecie jest granie w różnego rodzaju gry komputerowe. Jeśli chcesz być wyjątkowo odpowiedzialnym rodzicem, na pewno powinieneś wiedzieć, jakie tytuły dokładnie wybiera Twoje dziecko. Chyba każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że gry pełne agresji lub zawierające sceny erotyczne nie są najlepsze dla dzieciaków. Na szczęście istnieje wiele tytułów, po które Twoje dzieci mogą sięgać bez najmniejszych obaw. Są to szczególnie wszelkiego typu gry towarzyskie, w które dzieci mogą grać razem ze swoimi znajomymi. Gry towarzyskie zazwyczaj kojarzą nam się z wszelkiego rodzaju grami karcianymi, jednak nie tylko – istnieją także na rynku gry takie jak przykładowo gry Farma, w których dzieciaki mogą uprawiać własne gospodarstwo – zajrzyj tutaj. Gry Farma to znakomite pomysły na angażowanie Twojego dziecka, zajmowanie mu wolnego czasu oraz rozwijanie w nim różnego rodzaju zdolności, których z pewnością nie nabędzie grając w gry pełne agresji. Okazuje się więc, że nie wszystkie gry są złe – jeśli będziesz mieć baczne oko na swoje dzieci, zdecydowanie będą one wybierać tyko godne zaufania tytuły, które jeszcze pomogą rozwijać ich intelekt.
gry towarzyskie

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Kontroluj rozmowy swojego dziecka!
Inną ważną kwestią jest także to, z kim najczęściej rozmawia Twoje dziecko – z pewnością wiesz, że w internecie często swoich ofiar szukają różnego rodzaju ludzie mający złe zamiary – przykładowo pedofile.

Oczywiście, że w internecie odnajdziesz pasjonujące tematy.Na opisywany temat także przeczytasz ciekawe informacje – sprawdź to I przejdź do witryny (http://www.sushibistro.pl/pl/dostawa/torun/)!

Jeśli Twoje dziecko komunikuje się ze swoimi znajomymi, oczywiście powinnaś się cieszyćradować, jednakże zawsze musisz sprawdzać wszelkie podejrzane kontakty rozwijane przez Twoje dziecko.

Internet z jednej strony bez wątpienia jest pełen zagrożeń, jednakże Twojemu dziecku nie może się stać jeśli będzie korzystać z sieci z głową. Internet daje również mnóstwo możliwości, które trzeba wykorzystać!