Doskonała szkocka – w czym tkwi popularność tego alkoholu?

Whiskey to jeden z bardzo docenianych przez koneserów trunków. Nic dziwnego, złożoność smaku, różnorodność gatunków jak to, iż na szkockiej można naprawdę nieźle zarobić sprawia, iż zainteresowanie tym napojem rośnie z roku na rok.

chivas regal
red label

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy mówimy o whiskey nie sposób zgubić się w ogromnej ilości detali, jakie nadają wyjątkowości temu doskonałemu trunkowi. Istnieje ogromna ilość opracowań, artykułów a także forów dyskusyjnych, na których porusza się zagadnienia związane z tym alkoholem – począwszy od niuansów smakowych, po kwestie techniczne bądź też historyczne. W naszym kraju również zauważamy wzrost zainteresowania whiskey. Ciągłym zainteresowaniem cieszą się dostępne gatunki jak JW Red Label bądź też Chivas Regal.

Jeśli niesamowicie pasjonuje Cię opisywana w tym tekście kwestia, to ponadto zobacz ofertę na stronie (https://sklep-wina.pl/product-pol-97-Fonseca-Porto-Ruby.html). Niewątpliwie znajdziesz w niej coś ciekawego dla siebie.

Jeżeli chodzi o Johnnie Walkera, to na rynku jest dostępnych wiele jego odmian, jednakże to w istocie Red Label ze względu na swoją przystępną cenę jest częstokroć wybierany przez konsumentów. Jeśli chcesz przeczytać więcej zobacz zobacz szczegóły. Chivas Regal to, zupełnie jak Red Label whiskey rodem ze Szkocji, która jest uważana przez wielu za matecznik tego wyjątkowego alkoholu. Wyróżnia się złożonością smaku, w jakim wyczuwa się nuty wanilii, dębu a także czerwonych owoców.

Innym popularnym trunkiem jest Jack Daniels a więc whiskey, a właściwe burbon, pochodzący z Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Jest to jedna z najbardziej znanych i rozpoznawanych marek alkoholów na świecie.

Zafrapował Cię omawiany post? Jeśli tak, to na pewno zainteresuje Cię też ten ważny link – on nawiązuje do tej problematyki.

Warto tutaj wspomnieć jaka jest różnica pomiędzy whiskey (np. Red Label) a burbonem. Jack Daniels wytwarzany jest tylko i wyłącznie w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i powinien być destylowany z wykorzystaniem 51% kukurydzy. Whiskey, , która pochodzi z Irlandii bądź też Szkocji nie jest poddana takim restrykcjom a udział kukurydzy jest na pewno dużo mniejszy. Jeśli chodzi o alkohol taki jak Jack Daniels cena nie jest bardzo wygórowana i waha się w rejonach kilkudziesięciu złotych za butelkę o pojemności pół litra. Więcej ciekawych informacji znajdziesz pod linkiem Jeśli chodzi o popularność trunków alkoholowych w naszym kraju to poza whiskey wyjątkowo popularny jest pieszczotliwie nazywany Jager. Jest to pochodzący z Niemiec likier, jakiego fundament smakowy stanowią zioła oraz przyprawy. Kiedy przeanalizujemy ceny najbardziej popularnych alkoholi Jagermeister cena jest porównywalna do kwot jakie przyjdzie nam zapłacić za whiskey takie jak Red Label czy też Chivas. Popularny “Jager” jest częstokroć używany do smacznych drinków, które doceni nawet najbardziej wybredny klient.