Czym najkorzystniej ocieplać poddasze? Co istnieje w tej kwestii do wyboru? Na co zwracać baczną uwagę?

Od lat, najbardziej wybierana do izolacji termicznej dachu jest wełna mineralna. Jednakże taka proporcja ulega zmianie, ponieważ coraz częściej klienci pytają o piankę poliuretanową którą nanosi się natryskowo. By móc spełnić swoje marzenie i zamieszkać pod stromym dachem, trzeba na początek ocieplić jego połacie. Najlepszy jest materiał, jaki nie będzie jedynie chronił tylko przed zbyt wielką utratą ciepła, ale także będzie niepalny, dźwiękochłonny a także wytrzymały i bardzo porządnie wypełni przestrzeń.

budowa

Źródło: pixabay

Do plusów możemy także zaliczyć to, że jest bardzo prosty w montażu i odpowiednio lekki. Tego rodzaju warunki na pewno spełnia wełna mineralna, jaka jest stosowana naprawdę często.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę naszym interesującym postem? Rewelacyjnie. Zatem zachęcamy – kliknij hiperłącze i przejdź do następnej witryny po fakty.

Zna ją bardzo dużo osób jakie budują dom. Jednocześnie coraz częstsze jest ocieplanie pianką poliuretanową. Tego typu metoda jest coraz bardziej oraz częściej rekomendowana do izolacji termicznej dachów. Dostępna jest pod postacią twardych płyt, które są wykorzystywane do ocieplania połaci od zewnątrz (tzw. izolacja nakrokwiowa), ale i jako piana nakładana natryskowo od środka. Zwłaszcza ten drugi sposób jest bardzo znany, bardzo często zwraca też uwagę inwestorów. Nas szczególnie interesuje ten drugi sposób – ocieplanie pianką to bowiem patent przyszłościowy i bardziej niezawodny. Szczególnie interesująca jest szybka instalacja, co znaczy, iż już dwie osoby mogą zrobić około dwustu pięćdziesięciu metrów kwadratowych izolacji dziennie. Metoda natrysku zaś powoduje, iż właściwie nie pojawiają się ograniczenia instalacyjne. Co najważniejsze, dzięki ponad stukrotnemu rozrostowi, izolacja natryskowa może wypełnić każdą lukę oraz zakamarki gwarantując najwyższej jakości szczelność, a jednocześnie maksymalną efektywność izolacji.

Pianka nie wywołuje uczulenia u ludzi oraz zwierząt, nie pyli. Poliuretan jest substancją całkowicie obojętną chemicznie, a także jest nietoksyczny i bezwonny. Materiał takiego typu jest bardzo skutecznie stosowany w przemyśle spożywczym i może mieć bezpośredni kontakt z jedzeniem. Pianka nie topi się, chociaż w sieci można znaleźć fałszywe informacje na temat jej rzekomej bardzo wysokiej palności. Pianka jest termoutwardzalna, znaczy to, że pod wpływem wyższej temperatury nie wraca do swojej pierwotnej formy, którą jest stan ciekły.